BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų ministro pranešime – Lietuvos noras aktyviau dalyvauti Pasaulio banko veikloje

Data

2007 10 23

Įvertinimas
0

Finansų ministras Rimantas Šadžius trijų Baltijos valstybių vardu skaitė pranešimą spalio 18-22 dienomis Vašingtone (JAV) vykusiame Pasaulio Banko ir Tarptautinio valiutos fondo valdytojų metiniame susitikime.

Vilnius, spalio 23 d. Vakar Finansų ministras Rimantas Šadžius trijų Baltijos valstybių vardu skaitė pranešimą spalio 18-22 dienomis Vašingtone (JAV) vykusiame Pasaulio banko ir Tarptautinio valiutos fondo valdytojų metiniame susitikime.

Finansų ministras pasveikino naująjį Pasaulio banko prezidentą Robertą Zoellicką bei naująjį Tarptautinio valiutos fondo vykdantyjį direktorių Dominique'ą Straussą-Kahną, pristatė Baltijos valstybių patirtį ir ekonominę pažangą bei ketinimus iš šalių paramos gavėjų tapti šalimis donorėmis, t.y. - prisijungti prie Tarptautinės plėtros asociacijos, priklausančios Pasaulio banko organizacijų grupei.


Finansų ministras Rimantas Šadžius trijų Baltijos valstybių vardu skaitė pranešimą spalio 18-22 dienomis Vašingtone (JAV) vykusiame Pasaulio Banko ir Tarptautinio valiutos fondo valdytojų metiniame susitikime.

R. Šadžius taip pat išsakė bendrą Lietuvos, Latvijos bei Estijos požiūrį į ilgalaikes Pasaulio banko strategijas bei jo prezidento iškeltus pagrindinius strateginius klausimus. Ypatingą dėmesį savo pranešime Finansų ministras skyrė vidutinių pajamų lygio valstybėms bei jose vykdomoms Pasaulio banko programoms.

Kaip buvo pranešta anksčiau, Lietuva šiame susitikime įteikė prašymą tapti Tarptautinės plėtros asociacijos nare. Įstojusi į šią organizaciją mūsų šalis prisidėtų prie jos teikiamos paramos 82 skurdžiausioms pasaulio šalims, iš kurių 39 yra Afrikoje. Valstybės donorės statusas taip pat padėtų Lietuvai aktyviau įsitraukti į daugiašalio vystomojo bendradarbiavimo politikos tikslų įgyvendinimą bei stiprinti savo vaidmenį pasaulio politikoje.

 

Viešųjų ryšių skyrius
Tel.: (8 5) 239 0249
www.finmin.lt