Kartu finansų viceministrė pridūrė, kad Ukrainos narystė ES būtų abipusiškai naudinga tiek ekonominėje srityje, tiek geopolitinio saugumo atžvilgiu. Todėl Bendrijos narės turėtų būti suinteresuotos Ukrainos strateginiu suartėjimu su ES.
V. Česnulevičiūtės-Markevičienės manymu, svarbu atskleisti kiekvieno regiono potencialą – jo stipriąsias puses ir taip sudaryti tvirtą ekonominę sinergiją su kitais regionais. Viena iš svarbiausių to dalių – žmogiškieji ištekliai. Pastebima, kad kvalifikuotų darbuotojų trūkumas riboja regionų augimo potencialą.
„Ateityje ekonominis konkurencingumas priklausys nuo gebėjimo žinias, įgūdžius ir technologijas paversti šaliai ir pasauliui reikalingomis inovacijomis bei unikaliais produktais ar paslaugomis. Todėl Lietuva ypatingą dėmesį skiria specialistams – vertės kūrėjams. Šių kūrėjų mobilizavimas itin svarbus – dėl novatoriškų inovacijų ir jas kuriančių žmonių dėka tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje galime džiaugtis nuostabiais rezultatais“, – teigė finansų viceministrė.
Be to, V. Česnulevičiūtė-Markevičienė akcentavo būtinybę užtikrinti, kad skirtingos ES finansavimo priemonės nekonkuruotų tarpusavyje, o vienos kitas papildytų. Privalome išsaugoti sanglaudos politikos unikalumą, kurį lemia partnerystė, ir kartu stengtis supaprastinti ir patobulinti šios politikos įgyvendinimo metodus.
„Sanglaudos politikos supaprastinimas, o svarbiausia biurokratinės naštos mažinimas reiškia prieinamų priemonių sukūrimą, kad valdžios institucijos ir įmonės galėtų lengvai gauti finansinių išteklių“, – pabrėžė V. Česnulevičiūtė-Markevičienė.
Atnaujinimo data: 2024-02-09
Lietuvos ekonomika šiemet augs 2,8 proc., tačiau iššūkių daugėja
Centrinės valdžios sektoriaus subjektai galės patys skolintis svarbiems projektams
Ministerijoms keliamas tikslas susimažinti išlaidas, sutaupytas lėšas nukreipiant gynybai
Paskelbtas konkursas Giraitės ginkluotės gamyklos vadovo pareigoms užimti
Šeštosios emisijos metu gynybos obligacijų išplatinta už 2,1 mln. eurų