BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Fitch, pagerinęs Lietuvos skolinimosi reitingo perspektyvą, akcentuoja deficito mažinimo svarbą

Data

2011 05 04

Įvertinimas
0

Vilnius, gegužės 4 d. Tarptautinė reitingų agentūra Fitch šiandien pagerino Lietuvos Vyriausybės skolinimosi reitingo BBB perspektyvą iš stabilios į teigiamą.

Pasak Fitch, sprendimas pagerinti perspektyvą atspindi gerėjančią šalies viešųjų finansų padėtį, stiprų ekonomikos atsigavimą ir finansų sektoriaus stabilumą. Fitch pažymi, jog tam, kad būtų pagerintas pats reitingas, reikalingos tolesnės konkrečios deficitą mažinančios ir viešųjų finansų tvarumą užtikrinančios priemonės.

Perspektyvos pagerinimo, pasak Fitch, Lietuva nusipelnė, nes, stabilizuodama viešuosius finansus Lietuva didina investuotojų pasitikėjimą šalies gebėjimu vykdyti savo skolinius įsipareigojimus. Agentūra pažymi, jog viešųjų Lietuvos finansų deficitas sumažėjo nuo 9,5 proc. BVP 2009 m. iki 7,1 proc. BVP 2010 m. bei išreiškė pasitikėjimą Vyriausybės planais mažinti deficitą iki 5,3 proc. 2011 metais. Tuo pačiu Fitch pažymi, kad, pasibaigus visoms laikinosioms konsolidacijos priemonėms, atsiranda rizikų dėl deficito uždavinių pasiekimo.

Fitch nuomone, įtakotas eksporto ir investicijų atsigavimo, šiemet Lietuvos BVP augs 3,8 proc., o kitąmet 4 proc.

Fitch pažymi, kad Lietuvos reitingas grindžiamas aukštu BVP tenkančio vienam gyventojui rodikliu ir kvalifikuotais žmoniškaisiais ištekliais. Taip pat pažymima, kad Lietuvos rodikliai geresni nei BBB reitingą turinčių valstybių vidurkis pagal visus šešis Pasaulio Banko Valdymo (Governance) ir Palankių verslo sąlygų (Ease of Doing Business) indeksus.

 

Daugiau informacijos
Tel. (8 5) 239 0008
www.finmin.lt