2024-06-04

G. Skaistė susitikime su Japonijos finansų viceministru: „Matome potencialą stiprinti Lietuvos-Japonijos bendradarbiavimą padedant Ukrainai“

Šiandien finansų ministrė Gintarė Skaitė susitiko su Japonijos finansų viceministru Masato Kanda. Susitikimo metu daugiausia dėmesio skirta paramos Ukrainai telkimui bei Lietuvos-Japonijos bendradarbiavimui šioje srityje. Taip pat aptarti dvišaliai ekonominiai santykiai.

„Kaip ir Lietuva, Japonija yra aktyvi Ukrainos rėmėja, teikianti Kyjivui ženklią finansinę ir humanitarinę pagalbą. Matome galimybių stiprinti bendradarbiavimą su Japonija prisidedant prie Ukrainos atstatymo, išnaudojant Lietuvos patirtį ir įdirbį šioje srityje. Privalome tęsti paramą Ukrainai ir stiprinti sankcijų režimą bei jo įgyvendinimo efektyvumą. Ypač svarbu rasti teisiškai priimtinus sprendimus, kurie leistų įšaldytą rusijos centrinio banko turtą nukreipti Ukrainos reikmėms“, – teigė G. Skaistė.

4J5A5958.jpg

Ministrė G. Skaistė pakvietė Japoniją įvertinti galimybes prisidėti prie Lietuvos Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos fondo bei vykdyti bendrus Lietuvos ir Japonijos atstatymo projektus Ukrainoje.

Susitikimo metu taip pat buvo aptarti dvišaliai Lietuvos ir Japonijos ekonominiai santykiai ir potencialias gilinti bendradarbiavimą tokiose srityse kaip Fintech, žalieji finansai ir finansų sektorius.

4J5A5970.jpg