BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


G20 susitikimas: pasaulio ekonomikos skatinimo priemonių paieškos ir pasižadėjimas idėjas keisti konkrečiais veiksmais

Data

2013 10 12

Įvertinimas
0

Europos Sąjungos Ekonomikos ir finansų reikalų (ECOFIN) tarybai pirmininkaujantis Lietuvos finansų ministras Rimantas Šadžius Didžiojo dvidešimtuko (G20) susitikime pristatė ES patirtį, siekiant užtikrinti geresnį mažų ir vidutinių įmonių kreditavimą ir taip prisidedant prie ilgalaikių investicijų į ekonomiką.

Ekonomika, finansų stabilumas ir investicijų skatinimas buvo vienos pagrindinių spalio 10-11 dienomis Vašingtone vykusio G20 šalių finansų ministrų ir centrinių bankų valdytojų susitikimo temų. Susitikime ne kartą nuskambėjo mintis, kad, ieškant ekonomikos skatinimo būdų ir idėjų pakanka, tačiau reikia konkrečių priemonių toms idėjoms įgyvendinti.

„Pasaulio lyderiai pripažįsta – globaliu mastu ekonomikos atsigavimas netolygus ir pakankamai trapus. Kovoje su viena iš didžiausių pasaulio problemų – nedarbu – atsakingą fiskalinę politiką turi lydėti struktūrinės reformos, kurios skatintų ekonomikos augimą“, – sakė Lietuvos finansų ministras Rimantas Šadžius.

Pirmaujančios pasaulio valstybės yra sutarusios gerinti investicinį klimatą, skatinti ne tik viešojo, bet ir privataus sektorių investicijas į infrastruktūrą bei mažas ir vidutines įmones, taip pat gerinti ekonomikos finansavimo valdymo procesus bei skaidrumą.

Ilgalaikių investicijų į ekonomiką finansavimas yra ir viena iš ES dabar svarstomų aktualijų. Rugsėjį Vilniuje vykusiame neformaliame ECOFIN susitikime ES šalių finansų ministrai ir centrinių bankų valdytojai aptarė bendrą Europos Komisijos ir Europos investicijų banko (EIB) iniciatyvą. Joje numatomi keli mažų ir vidutinių įmonių skatinimo rizikos pasidalijimo priemonėmis variantai – suteikiant garantijas finansų institucijoms (bankams) arba skolinti mainais už įmonių vertybinius popierius. Priėmę neformalų sutarimą šiuo klausimu prie jo ES finansų ministrai sugrįš kitą savaitę Liuksemburge vyksiančiame ECOFIN posėdyje.

„Nors žinome, kad mažos ir vidutinės įmonės yra ekonomikos pagrindas, tačiau jos neretai susiduria su kreditavimo problema. Tai sudaro kliūtis augti ekonomikai, todėl turime rasti būdus kaip padėti šioms įmonėms. Tikiu, kad Europos Komisijos ir EIB siūlomos rizikos pasidalijimo priemonės paskatins mažų ir vidutinių įmonių kreditavimą, o tai grįš investicijomis į ekonomiką, įskaitant sukurtas darbo vietas“, – sakė ECOFIN tarybai pirmininkaujantis Lietuvos finansų ministras.

G20 susitikimo dalyviai taip pat akcentavo būtinybę nedelsiant ratifikuoti 2010 m. Tarptautinio valiutos fondo (TVF) kvotų (šalių atstovavimo) ir valdymo reformą, kuri sustiprins kylančių rinkų ir besivystančių šalių atstovavimą TVF bei padidins fondo legitimumą.

ES Tarybai pirmininkaujanti Lietuva kartu su Europos Komisija ir Europos Centriniu Banku G20 susitikime atstovavo Europos Sąjungai.

Papildoma informacija:
G20 sudaro 19 ekonomiškai pajėgiausių valstybių ir Europos Sąjunga. Šios valstybės sukuria apie 90 proc. pasaulio BVP, apima apie 80 proc. pasaulio prekybos ir 2/3 pasaulio gyventojų. Valstybės, priklausančios G20: Argentina, Australija, Brazilija, Didžioji Britanija, Indija, Indonezija, Italija, Japonija, JAV, Kinija, Kanada, Meksika, Pietų Afrikos Respublika, Pietų Korėja, Prancūzija, Rusija, Saudo Arabija, Turkija, Vokietija.

Daugiau informacijos:
Rosvaldas Gorbačiovas,
finansų ministro patarėjas
Mob. tel. 8 616 94846
Tel. (8 5) 239 0008, 239 0187
El. p. r.gorbaciovas@finmin.lt