BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Įgyvendinta daugiau nei pusė projektų

Data

2007 12 12

Įvertinimas
0

Vilnius, gruodžio 12 d. Finansų ministerijos duomenimis, jau įgyvendinta daugiau nei pusė projektų iš visų Lietuvai pagal 2004-2006 m. bendrąjį programavimo dokumentą (BPD) numatytų ES lėšų.

Gruodžio 11 d. duomenimis, pagal BPD buvo įsisavinta jau 57 proc. arba 1 774,8 mln. Lt ES struktūrinės paramos lėšų, t.y. daugiau nei pusė visos šiam periodui skirtos sumos. Iš kito finansavimo šaltinio – Sanglaudos fondo – iki gruodžio 1 d. buvo išmokėta 1 415, 9 mln. Lt, kas sudaro beveik 50 proc. skirtos Sanglaudos fondo paramos.

Pagal BPD paskirstyta beveik 3 mlrd. 91 mln. Lt. ES struktūrinių fondų  lėšų. Šiais metais visas dėmesys buvo sutelktas projektų įgyvendinimui, iš viso BPD lėšomis finansuojami 3529 projektai visoje Lietuvoje. Daugiau kaip pusė, t.y. 1983 šių projektų jau baigta įgyvendinti, o 1546 šiuo metu yra įgyvendinami.

Didžiausia įsisavintų ES lėšų dalis yra pagal BPD priemonę ,,Transporto infrastruktūros prieinamumo ir paslaugų tolybės gerinimas“, pagal kurią jau įsisavinta 75 proc. priemonei BPD numatytų ES lėšų. Didžiausias pabaigtų įgyvendinti projektų skaičius ir svari įsisavinta ES lėšų suma yra pagal BPD kaimo plėtros priemones – tai 1428 pabaigti projektai, t.y. 72 proc. nuo viso pabaigtų įgyvendinti projektų skaičiaus. Juos įgyvendinus buvo įsisavinta 316 mln. Lt, kas sudaro 74 proc. BPD numatytų kaimo plėtros priemonėms ES lėšų.

2007 m. lėšų praradimas pagal taikomą N+2 taisyklę negresia, ji įvykdyta pagal kiekvieną ES struktūrinį fondą. Kasdien atnaujinta informacija apie ES paramos įsisavinimą skelbiama interneto svetainėje www.esparama.lt.

 

Viešųjų ryšių skyrius
Tel.: (8 5) 219 9376
www.finmin.lt