BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Informacija apie Lietuvos įsipareigojimus, akcizų tarifus ir pokyčius – visuomet buvo ir yra vieša

Data

2012 11 16

Įvertinimas
0

Vilnius, lapkričio 16 d. Viešojoje erdvėje pasirodė socialdemokratų partijos lyderio Algirdo Butkevičiaus pasisakymas, jog dabartinė Vyriausybė neva „niekada nepateikdavo tikslios informacijos“, kokius akcizus Lietuva turi taikyti pagal ES reikalavimus.

Dėl akcizų kurui ir jiems taikomų pereinamųjų laikotarpių Lietuva susitarė prieš stodama į Europos Sąjungą. Šie susitarimai galioja ligi šiol. Jie yra nustatyti Europos Komisijos direktyvoje 2004/74/EC, kuri buvo paskelbta 2004 m. balandžio 29 d. ir įsigaliojo tų metų gegužės 1-ąją.

„Algirdas Butkevičius finansų ministru tapo 2004 metų gegužės 3-ąją, o iki tol vadovavo Seimo Biudžeto ir finansų komitetui. Vyriausybei, kurios įgaliojimų metu prieš dešimtmetį buvo sutarta dėl pereinamųjų laikotarpių ir tarpinių akcizo didinimo datų bei lygių, vadovavo Algirdas Brazauskas. Pagal Direktyvoje nurodytus pereinamuosius laikotarpius akcizus nuo 2008 metų sausio 1-osios didino tuometinė Vyriausybė, kurioje susisiekimo ministru dirbo pats A. Butkevičius“, - sako finansų ministrė Ingrida Šimonytė.

Primename, kad ir dabartinės Vyriausybės kadencijos metu su ES reikalavimais susiję akcizų pokyčiai buvo priimami su atitinkamų metų nacionaliniu biudžetu, išsami informacija buvo teikiama ir Seimo nariams, ir visuomenei.

„Norėčiau, matyt, retoriškai paklausti – kokią dar viešą ir seniai žinomą tiesą reikėtų priminti pretenduojantiems valdyti: gal, kad 2012 metais Lietuvai baigiasi perviršinio deficito ištaisymo laikotarpis?“, –  sako finansų ministrė Ingrida Šimonytė.  

Informaciją apie akcizų tarifus galima rasti Finansų ministerijos ar Europos Komisijos interneto svetainėse (į ją veda nuorodos iš atitinkamų Finansų ministerijos puslapių).

Apie akcizus

Lietuvos įsipareigojimai dėl akcizų tarifų bešviniam benzinui ir dyzelinui

Mokesčių pasikeitimai 2011 metais

Mokesčių pasikeitimai 2012 metais

Mokesčių pasikeitimai 2013 metais

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 239 0008
vrs@finmin.lt
www.finmin.lt


Apie akcizus