BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Išaugo gyventojų investicijos į Vyriausybės taupymo lakštus

Data

2011 12 20

Įvertinimas
0

Vilnius, gruodžio 20 d. Pastarosiomis dienomis žymiai išaugo gyventojų investicijos į taupymo lakštus – iki praeitos savaitės pabaigos iždą papildė beveik 1,6 mln. litų, gautų už santaupų turintiems gyventojams specialiai skirtus dvejų metų trukmės Vyriausybės taupymo lakštus. Šie taupymo lakštai buvo pradėti platinti gruodžio 13-ąją.

Tą pačią dieną pradėta platinti vienerių metų trukmės emisija taip pat susilaukė didesnio gyventojų susidomėjimo. Nuo platinimo pradžios iki gruodžio 16 d. šių taupymo lakštų buvo išplatinta už 1,5 mln. (1 481,7 tūkst.) litų. Palyginti su ankstesne, gruodžio 12-ąją baigta platinti, vienerių metų trukmės taupymo lakštų emisija, į naująją vienerių metų trukmės taupymo lakštų emisiją investuotų gyventojų lėšų vertė ūgtelėjo beveik 3 kartus ir buvo net 950 tūkst. litų didesnė .

Iš viso per praėjusią savaitę išplatintų naujų taupymo lakštų nominali vertė sudarė 3 mln. 069,3 tūkst. litų.

Platinamų vienerių metų trukmės taupymo lakštų palūkanos sudaro 2,5 procento. Dvejų metų trukmės  taupymo lakštai platinami su didesnėmis – 2,9  proc. palūkanomis. Šiuos taupymo lakštus  galima bus  išpirkti anksčiau termino.  Išperkant lakštus anksčiau nei galutinio išpirkimo diena, investuotojui ne tik grąžinama investuota suma, bet ir sumokama dalis sukauptų palūkanų. Galimos pirmalaikio išpirkimo datos yra nurodytos taupymo lakštų emisijų sąlygose.

Taupymo lakštų palūkanas lemia  rinkos dėsniai – jos nustatomos pagal Lietuvos banko licenciją turinčių komercinių bankų siūlomų atitinkamos trukmės terminuotųjų indėlių palūkanų normų vidurkį bei Vyriausybės vertybinių popierių aukcionų rezultatus.

Aukcionuose didelėmis sumomis platinamų Vyriausybės vertybinių popierių palūkanos nuolat kinta, kadangi jas lemia platinimo dieną esanti situacija finansų rinkose, tuo tarpu taupymo lakštų palūkanos yra žinomos iš anksto ir jos nesikeičia visą taupymo lakštų gyvavimo laikotarpį.

Taupymo lakštus gali įsigyti gyventojai ir individualios įmonės bei kooperatinės bendrovės, viešosios įstaigos, asociacijos, labdaros ir paramos fondai ir visuomeninės organizacijos. Šiai investavimo priemonei suteikiamos tokios pačios valstybės garantijos kaip ir kitiems Vyriausybės vertybiniams popieriams. Taupymo lakštų pagrindiniai privalumai prieš kitus vertybinius popierius – paprastas įsigijimas ir papildomų mokesčių netaikymas (investuojantiems į taupymo lakštus nereikia mokėti platinimo, vertybinių popierių saugojimo ir panašių mokesčių).

Taupymo lakštų galima įsigyti internete, adresu www.vtl.lt, ir Lietuvos pašto skyriuose. Sudarant taupymo lakštų įsigijimo sutartį AB „Lietuvos pašte“, mažiausias įsigyjamų taupymo lakštų kiekis – 10 taupymo lakštų. Daugiau informacijos apie investavimą į Vyriausybės vertybinius popierius ir taupymo lakštus galima rasti Finansų ministerijos tinklapyje www.finmin.lt.

Investuojantys į taupymo lakštus ne tik taupo patys, bet ir padeda valstybei, kuri jų investicijas panaudoja viešosioms paslaugoms finansuoti.

Siekiant suteikti gyventojams geresnes sąlygas paskolinti Vyriausybei savo santaupas ir paskatinti gyventojus aktyviau domėtis Vyriausybės vertybiniais popieriais, 2009 m. buvo atnaujintas taupymo lakštų platinimas. Iki 2011 m. gruodžio 12 d. buvo išplatintos 67 emisijos, kurių nominali vertė sudarė 34 mln. litų.

 
Viešųjų ryšių skyrius
Tel.: (8 5) 239 0022
www.finmin.lt