BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


J. Almunia: „Raginu Lietuvą ir toliau laikytis dabartinio kelio“

Data

2010 01 27

Įvertinimas
0

Vilnius, sausio 27 d. Europos Komisija palankiai įvertino Lietuvos priemones, kurių mūsų šalis ėmėsi siekdama suvaldyti viešuosius finansus ir užtikrinti jų stabilumą. Pateikiame už ekonomiką ir pinigų reikalus atsakingo Europos Komisijos nario Joaquino Almunia komentarą.

„Aš vertinu Lietuvos vyriausybę ir lietuvius už šios pasaulinės krizės sąlygomis dėtas didžiules pastangas biudžeto deficito pablogėjimui sumažinti ir makroekonominiam stabilumui išsaugoti. Tam prireikė daug sunkių sprendimų. 2009 metais ir 2010 m. biudžetu Lietuvos vyriausybė ėmėsi esminių konsolidavimo priemonių, kurios padėjo pagerinti Lietuvos ekonomines perspektyvas. Tačiau bendrai ekonominei situacijai pablogėjus labiau, nei tikėtasi pavasarį, Komisija siūlo Tarybai vieniems metams, iki 2012 metų, pratęsti terminą, iki kurio Lietuva turėtų atitaisyti perviršinį biudžeto deficitą. Dar kurį laiką reikės laikytis biudžeto konsolidavimo priemonių, kad ateityje ekonomika būtų tvirtesnė ir patvaresnė. Mes taip pat sveikiname vyriausybės planus tęsti struktūrines reformas, kurios būtinos konkurencingumui stiprinti ir išlaikyti. Raginu Lietuvą toliau laikytis šio kelio, kuriuo jau pasiekta rezultato – išaugusio investuotojų ir rinkų pasitikėjimo – ir kuriuo eidama Lietuva per saikingą laiko tarpą greičiau patenkins euro įvedimo sąlygas,“ – sakė J. Almunia.