BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Kompensacijoms už kasos aparatus – palankesnė tvarka

Data

2012 12 10

Įvertinimas
0

Vilnius, gruodžio 10 d. Siekdama sudaryti sąlygas visiems gyventojams, turintiems teisę pasinaudoti kasos aparatų (EKA) įsigijimo išlaidų kompensavimo programa, Finansų ministerija siūlo dviem savaitėm pratęsti jų įsigijimą pagrindžiančių dokumentų pateikimo mokesčių inspekcijai terminą. Vyriausybė tam pritarė, atitinkami teisės aktai bus priimti jos posėdyje trečiadienį.

Iki gruodžio 21 d. EKA įsigijimą pagrindžiančius dokumentus teritorinei valstybinei mokesčių inspekcijai (TVMI) gali pateikti ir tie gyventojai, kurie kreipėsi į kasos aparatus aptarnaujančią įmonę iki spalio mėn. 31 d.,  tačiau įmonė įregistravo juos po spalio 31 d., t.y. vėliau nei įgyjama teisė į kompensaciją.

Pagal patikslintą programą EKA įregistravimo TVMI diena bus laikoma gyventojo kreipimosi į kasos aparatus aptarnaujančią įmonę dėl EKA įsigijimo įforminimo diena.

Finansų ministerija primena, kad iki 100 proc. EKA įsigijimo išlaidų dengiama ne savos gamybos ne maisto gaminiais dengtose prekyvietėse prekiaujantiems gyventojams, kurie verčiasi individualia veikla.  Kompensacijos nepriklausys kartą jas jau gavusiems asmenims ir kartą jau kompensuotiems kasos aparatams, taip pat gyventojams, administracine tvarka baustiems už tai, kad jų nenaudojo.

Dengiamos išlaidų dalies dydį lems EKA įregistravimo TVMI data.

Nauji aparatai, teritorinėje mokesčių inspekcijoje įregistruoti 2011 metų lapkričio – š.m. balandžio mėnesiais bus kompensuojami 100 procentų, bet ne daugiau nei 800 litų. Įregistruoti š.m. gegužės-spalio mėnesiais – 40 proc., bet ne daugiau nei 320 litų.

Dar viena kategorija asmenų, kuriems priklauso kompensacijos – tie, kurie įregistravo kasos aparatus šiemet gegužės-birželio mėnesiais, t.y. po to, kai iki balandžio 30 d. siuntė paklausimą TVMI ir gavo atsakymą, kad naudoti kasos aparatus jiems privalu. VMI duomenimis, tokių aparatų yra 225, valstybės lėšomis bus dengiama 70 proc. (neviršijant 560 litų) jų įsigijimo išlaidų.

Kompensacijos bus mokamos ir naudotus kasos aparatus įsigijusiems gyventojams: 100 proc. (bet ne daugiau nei 400 litų) įregistravusiems juos 2011 m. lapkričio-š.m. balandžio mėnesiais, 70 proc. (neviršijant 280 litų) – tiems, kurie įregistravo juos šiemet gegužę-birželį, t.y. po to, kai TVMI, atsakydama į jų iki balandžio 30 d. rašytą paklausimą, patvirtino prievolę kasos aparatus naudoti, bei 40 proc. (iki 160 litų) – visiems kitiems, aparatus įregistravusiems šiemet gegužės-spalio mėnesiais.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad PVM mokėtojams kasos aparato įsigijimo išlaidos kompensuojamos be PVM.

Viešųjų ryšių skyrius

(85) 2390008, 2390022

www.finmin.lt

vrs@finmin.lt