BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Kviečiame diskusijai dėl valstybės iždo atsargų sunkmečiui įstatymo koncepcijos

Data

2011 04 20

Įvertinimas
0

Vilnius, balandžio 20 d. Prieš metus prasidėjusi diskusija dėl Biudžeto planavimo ir vykdymo sistemos reformos papildoma Valstybės iždo atsargų sunkmečiui įstatymo koncepcija. Šios reformos sėkmė priklauso nuo pilietinės visuomenės dalyvavimo ir žinių, todėl Finansų ministerija kviečia viešai aktyviai diskusijai dėl parengtos Valstybės iždo atsargų sunkmečiui įstatymo koncepcijos ir kartu dėl Biudžeto planavimo ir vykdymo sistemos reformos apskritai.

Biudžeto reformos rėmuose diskusijai teikiama Valstybės iždo atsargų sunkmečiui įstatymo koncepcija nustato valstybės iždo atsargų kaupimo ir naudojimo principus. Pagrindinės šios įstatymo koncepcijos nuostatos įpareigoja tais laikotarpiais, kai Vyriausybė nėra paskelbusi finansinio sunkmečio, iš įstatyme numatytų šaltinių kaupti atsargas sunkmečiui, kol bus pasiektas priimtiniausias šių atsargų dydis, reikalingas pasitikėjimui valiutų valdyba išlaikyti visomis aplinkybėmis ir lygus viešųjų finansų išlaidų metinei sumai.

Taip pat numatoma sukauptas atsargas sunkmečiui finansiškai investuoti, nepaliekant galimybių jomis finansuoti politinių ciklų priemones, pavyzdžiui, išlaidauti prieš rinkimus. Be to, siūloma užtikrinti lėšų grąžinimą į valstybės iždo sąskaitą iš valstybės iždo atsargų sunkmečiui sąskaitos tam, kad sunkmečiu būtų galima užtikrinti stabilų valstybės funkcijų finansavimą.

Viešą diskusiją dėl biudžeto rengimo ir vykdymo sistemos reformos Finansų ministerija pradėjo dar 2010 metų gegužės–birželio mėnesiais. Ministerija, rengdama 2009 metų Lietuvos konvergencijos programą, pateikė biudžeto rengimo ir vykdymo sistemos problemų sprendimų koncepciją. Šios koncepcijos tikslas – sukurti tokią biudžeto deficito nustatymo, tvirtinimo, vykdymo stebėjimo ir rezultatų įvertinimo sistemą, kuri sukurtų prielaidas šalyje įgyvendinti apdairią biudžeto politiką ir sudarytų sąlygas pilietinei visuomenei viešai saugoti šiuos įsipareigojimus kaip moralės normą.

Reformą išplečiantis koncepcijos projektas, siūlomas kaip naujas diskusijos objektas, buvo parengtas todėl, kad buvo prieita išvados, jog dabar galiojanti Stabilizavimo fondo išteklių naudojimo tvarka neleidžia pasiekti biudžeto planavimo ir vykdymo sistemos reformos pagrindinių tikslų. Tai pastebėta rengiant teisės aktų projektus, įgyvendinančius Lietuvos konvergencijos programoje pateiktą biudžeto rengimo ir vykdymo sistemos problemų sprendimą dėl lėšų srautų į valstybės iždo rezervą.

Pateikiame Jūsų nuomonei Reformą papildančią Valstybės iždo atsargų sunkmečiui įstatymo koncepciją ir maloniai prašome savo pasiūlymus ir pastabas iki š.m. balandžio 29 dienos siųsti elektroniniu paštu [email protected].

 

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 2199 376
www.finmin.lt