BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Lietuva ir Šveicarija pasirašė sutartį dėl naujo Stipendijų fondo įsteigimo

Data

2009 07 13

Įvertinimas
0

Vilnius, 2009 m. liepos 13 d. Finansų, Švietimo ir mokslo ministerijos bei Lietuvos mokslo taryba neseniai pasirašė susitarimą su Šveicarijos plėtros ir bendradarbiavimo agentūra dėl 4 mln. Šveicarijos frankų (apie 8,8 mln. litų) paramos skyrimo Stipendijų fondui pagal Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programą. Parama skirta 2009 – 2016 metams.

Šiomis stipendijų fondo lėšomis bus finansuojamos 6-24 mėnesių stažuotės jauniesiems tyrėjams, siekiantiems daktaro laipsnio, stažuotės po doktorantūros bei trumpalaikiai moksliniai vizitai. Planuojama, kad teikti paraiškas stipendijoms gauti bus galima jau šį rudenį.

Stipendijų fondas siekiaskatinti Lietuvos tyrėjų mokslinius gebėjimus bei remti Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimą mokslinių tyrimų srityje. Tai taip pat yra ir viena iš Šveicarijos paramos finansuojamų priemonių, kuri skirta  mažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje.

Iš Šveicarijos pusės mokslo mainų programą administruos Šveicarijos universitetų rektorių konferencija (CRUS) (daugiau informacijos interneto svetainėje www.sciex.ch).

Lietuvoje Stipendijų fondą administruos Lietuvos mokslo taryba.

Kontaktinis asmuo mokslinė sekretorė Brigita Serafinavičiūtė, tel. (85) 212 4933, el. paštas: [email protected]

Pagal Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programą Lietuvai iš viso skirta 70 mln. 858 tūkst. Šveicarijos frankų šioms sritims: perinatologinės ir neonatologinės sveikatos priežiūros Lietuvoje gerinimui, mokslinių tyrimų plėtrai ir NVO sektoriaus Lietuvoje stiprinimui. Konkrečios paramos sutartys su donorais turi būti pasirašytos iki 2012 m. birželio 14 d., o lėšos - panaudotos iki 2017 m. birželio 14 d. Daugiau informacijos apie Šveicarijos Konfederacijos teikiamą paramą Lietuvai skelbiama internetiniame puslapyje www.swiss-contribution.lt.

 

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 239 0222
www.finmin.lt