BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Lietuva iš užsienio komercinių bankų pasiskolino beveik 0,6 mlrd. litų

Data

2008 12 24

Įvertinimas
0

Vilnius, gruodžio 24 d.Atsižvelgdama į pastaruoju metu žiniasklaidoje pateikiamą informaciją apie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skolinimąsi, Finansų ministerija informuoja, kad praėjusią savaitę su vienu užsienio komercinių bankų buvo pasirašytos sutartys dėl skolinimosi. Tai jau ne pirmas sandoris dėl skolinimosi iš užsienio. Kadangi sutartys sudarytos dėl neviešo skolinimosi sandorių, konkrečių sandorių detalių Finansų ministerija atskleisti negali. Pastarųjų kelių skolinimosi iš užsienio komercinių bankų sandorių apimtis siekia beveik 0,6 mlrd. litų. Sutartys su užsienio komerciniais bankais sudarytos dėl skolinimosi tiek šiais metais, tiek kitų metų pradžiai.

Vidaus rinkoje skolinamasi tiek aukciono būdu išleidžiant Vyriausybės vertybinius popierius, tiek sudarant neviešo skolinimosi sandorius, tačiau pastarųjų apimtys nėra didelės.

Pasiskolintos lėšos yra skiriamos valstybės biudžeto išlaidoms finansuoti, taigi, jos yra grąžinamos į šalies ekonomiką.

Viešųjų ryšių skyrius
Tel.: 2199 337
www.finmin.lt