BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Lietuva įteikė prašymą dėl narystės Tarptautinėje plėtros asociacijoje

Data

2007 10 19

Įvertinimas
0

Finansų ministras Rimantas Šadžius (kairėje) ir Pasaulio Banko viceprezidentas Philippe Le Houerou

Vilnius, spalio 19 d. Vakar LR Finansų ministras Rimantas Šadžius susitiko su Pasaulio Banko viceprezidentu Philippe Le Houerou ir įteikė Lietuvos prašymą tapti Tarptautinės plėtros organizacijos nare. R. Šadžius spalio 18-22 d. dalyvauja Vašingtone (JAV) vykstančiame Pasaulio Banko ir Tarptautinio valiutos fondo valdytojų metiniame susitikime.

"Lietuva siekia tapti Tarptautinės plėtros asociacijos nare norėdama prisidėti prie valstybių, teikiančių pagalbą besivystančioms šalims. Mes pasiruošę perduoti savo įgytą patirtį bei kartu su kitomis valstybėmis donorėmis aktyviai dalyvauti šios asociacijos veikloje," - įteikdamas prašymą sakė Finansų ministras.

"Malonu priimti naujus narius į Tarptautinės plėtros asociacijos donorų šeimą. Šis įvykis svarbus ne tik Lietuvai, bet ir Pasaulio bankui. Vertiname Lietuvos pažangą ir sėkmingą patirtį, kuri bus reikšmingas indėlis įgyvendinant asociacijos tikslus mažiau išsivysčiusiose šalyse,"- akcentavo Pasaulio banko viceprezidentas.

Lietuva, įstojusi į Tarptautinės plėtros asociaciją, prisidėtų prie organizacijos teikiamos paramos 82 skurdžiausioms pasaulio šalims, iš kurių 39 yra Afrikoje. Be to, valstybės donorės statusas padėtų Lietuvai aktyviau įsitraukti į daugiašalio vystomojo bendradarbiavimo politikos tikslų įgyvendinimą bei stiprinti savo vaidmenį pasaulio politikoje.

 

Viešųjų ryšių skyrius
Tel.: (8 5) 239 0249
www.finmin.lt