Lietuva drauge su kitomis technologijų milžinėmis prisijungė prie atviro kodo bendradarbiavimo projekto „Hyperledger“, kuriuo siekiamapaskatinti Blockchain technologijos naudojimą įvairiose pramonės šakose. Projekto atstovai sveikino mūsų šalį tapus inovatyvaus proveržio dalimi. Lietuva šioje srityje turi gerų šansų, nes kol kas pasaulyje nėra vienos išskirtinės vietos ar šalies, kur „Fintech“ būtų susikoncentravęs.
„Prie pasaulinio lygio aukštųjų technologijų bendruomenės jungiamės ne tik tam, kad girdėtume, žinotume, bet ir tam, kad darytume poveikį procesams ir pokyčiams“, — sako finansų ministras Vilius Šapoka.
„Didžiuojamės, kad Lietuvos Respublikos finansų ministerija tapo asocijuotuoju Hyperledger nariu“, — teigė Brian Behlendorf, „Hyperledger“ vykdantysis direktorius. „Mūsų narių įvairovė ir toliau mane stebina, manau, kad tai yra vienas iš didžiausių mūsų pasiekimų. „Blockchain“ vis dar yra vystymosi stadijoje ir yra labai daug ką galime nuveikti dirbdami gyvybingoje pasaulinėje bendruomenėje. Labai laukiu šios bendruomenės indelio į projektą ir dalyvavimo perkeliant šią technologiją į aukštesnį lygį“.
„Narystė „Hyperledger“ bus naudinga abiems pusėms. Stiprus pasaulinis bendravimas su vietos valdžios parama suteiks daugiau galimybių plėstis ne tik „Fintech“ pramonei. Esu įsitikinęs, kad taip pat skatiname vietos įmones ir organizacijas prisidėti prie pažangių technologijų kūrimo“, — sakė Audrius Ramoška, „Hyperledger-Vilnius“ bendruomenės lyderis.
Lietuva finansinių technologijų ir inovacijų sektoriui patraukli dėl savo lanksčios reguliavimo sistemos. Įmonės gali pasinaudoti reguliatoriaus siūloma pagalba, o licencijavimo procesas – vienas greičiausių tarp ES valstybių. Daugelį verslų vilioja Lietuvoje verslui siūloma palanki aplinka bei pasaulinio lygio informacinių ir ryšių technologijų infrastruktūra.
Lietuvoje steigiamas skaitmeninis Fintech inovacijų biuras, kuris rūpinsis finansinių technologijų ekosistemos plėtra ir Lietuvos jurisdikcijos pristatymu užsienyje. Lietuvos bankas taip pat kuria naują bandomąją finansinių inovacijų aplinką, kuri kompanijoms leis tobulinti inovatyvius finansinius produktus bei verslo sprendimus. Taip pat numatytas „Blockchain“ technologijos bandomosios aplinkos sukūrimas.
Lietuvos informacinių ir ryšių pramonės asociacija „INFOBALT" yra įkūrusi „Blockchain" darbo grupę, Vilniuje veikia „Vilnius Blockchain Club“ turintis daugiau nei 600 narių. Atsiranda vis daugiau įmonių, norinčių naudoti „Blockchain" technologijas įvairiose srityse, pvz., elektros tinklų, draudimo, finansinių paslaugų, švietimo ir kt.
Atnaujinimo data: 2023-12-22
Valstybės garantija – 100 mln. eurų paskolą UAB „LTG Link“ teikiančiam Šiaurės investicijų bankui