BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Lietuva sėkmingai įsisavina BPD lėšas

Data

2007 01 03

Įvertinimas
0

Lietuva sėkmingai įsisavina ES struktūrinių fondų lėšas pagal 2004 – 2006 m. Bendrąjį programavimo dokumentą.

Iki 2007 m. sausio 1 dienos, įgyvendinant iš BPD lėšų finansuojamus projektus, jų vykdytojai yra pateikę mokėjimo prašymų už 2,04 mlrd. litų. Iš jų ES lėšų daliai – už 1,149 mlrd. litų. Minėtai datai Vyriausybė planavo gauti mokėjimo prašymų už 1,558 mlrd. litų, iš jų ES lėšų daliai – už 1,134 mlrd. litų.

Finansų ministras Zigmantas Balčytis sako, kad „nuogąstavimai, jog Lietuva neįsisavins ES paramos lėšų, neturi pagrindo“. Pasak ministro, viskas vyksta pagal grafiką, Lietuva vykdo vadinamosios N+2 taisyklės nuostatas ir atsižvelgiant į tai, kad bet kokio proceso sunkiausia dalis yra jo pradžia, praktiškai galima neabejoti, kad mūsų šalis įsisavins visas jai skirtas ES paramos lėšas.

Pagal ES reglamentų nuostatas, skirtos lėšos turi būti įsisavinamos tam tikra sparta, pagal N+2 taisyklę. Tai yra, pasirašytų sutarčių lėšos turi būti įsisavintos per einamuosius bei dar dvejus artimiausius metus.

2004 – 2006 m. BPD lėšos – 3,091 mlrd. Lietuvai skirtų ES paramos lėšų – turi būti įsisavintos iki 2008 m. pabaigos.