BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Lietuvių patirtis labai pravertė Makedonijai

Data

2010 12 27

Įvertinimas
0

Vilnius, gruodžio 27 d. Baigėsi pusmetį trukęs ES finansuojamas Dvynių projektas, kurio metu Lietuva perdavė savo sukauptą patirtį Europos Sąjungos lėšų valdymo srityje Makedonijos valstybės institucijoms. Europos Komisijos delegacija Makedonijoje šį projektą įvardijo, kaip vieną sėkmingiausių ES lėšomis finansuotų projektų Makedonijoje.

„Tikimės, kad sėkmingai įgyvendintas ir sulaukęs aukščiausių vertinimų projektas, galės būti impulsu tolimesniam įvairiapusiam Lietuvos ir Makedonijos bendradarbiavimui“, – taip projekto rezultatus apibendrino projekto užbaigimo konferencijoje dalyvavęs Finansų viceministras Aloyzas Vitkauskas.

Dėl galimybės įgyvendinti 200 tūkst. eurų vertės Dvynių projektą „Gebėjimų stiprinimas siekiant per Centrinį finansavimo ir sutarčių departamentą ir Nacionalinį fondą tinkamai valdyti ES fondus ir IPA“ Lietuva varžėsi su Rumunijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lenkijos, Slovakijos ir Bulgarijos institucijomis. Įgyvendintas projektas yra pirmasis Dvynių projektas, kurį savarankiškai įgyvendino Finansų ministerijos ir CPVA ekspertai.

Projekte dalyvavo 11 žmonių – iš jų –  2 Finansų ministerijos ir 9 CPVA  darbuotojai. Finansų ministerijos ir Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) ekspertų darbas, siekiant padėti Makedonijai pasiruošti Europos Sąjungos paramos valdymui decentralizuotu būdu, pranoko Makedonijos valstybės institucijų ir Europos Komisijos delegacijos lūkesčius.

Dvynių projektas - viena iš ES priemonių, padedančių šalims kandidatėms ir naujoms ES šalims integruotis į Europos Sąjungą. Tokių projektų metu institucijos iš skirtingų valstybių dirba kartu tam, kad jauna ES šalis perimtų iš Sąjungos senbuvės sukauptą darbo patirtį.

 

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 239 0222
www.finmin.lt