BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Lietuvos finansų ministras: ekonomikos skatinimas ir fiskalinė drausmė suderinami

Data

2013 10 17

Įvertinimas
0

Vilnius, spalio 17 d. Šiandien Seime vykstančioje tarptautinėje ekonomikos ir finansų klausimams skirtoje konferencijoje Lietuvos finansų ministras Rimantas Šadžius akcentavo būtinybę skatinti ekonomikos augimą.

„Mano tvirtu įsitikinimu, ekonomikos skatinimas ir atsakinga fiskalinė politika ne tik vienas kitam neprieštarauja, bet priešingai – vienas kitą papildo. Patikimi viešieji finansai yra svarbus veiksnys siekiant tvaraus ekonomikos augimo ir kuriant darbo vietas. Savo ruožtu, ekonomikos augimas padeda mažinti skolos lygį ir kurti stabilią finansų sistemą. Taip pat svarbu užtikrinti pagalbą ekonomikos branduolį sudarančioms mažoms ir vidutinėms įmonės, kad jos lengviau galėtų prieiti prie finansavimo šaltinių. Parama šioms įmonėms grįžta biudžeto pajamomis ir kuriamomis darbo vietomis“, – sakė Lietuvos finansų ministras.

Šią savaitę Liuksemburge siekdami pagerinti mažųjų ir vidutinių įmonių prieigą prie finansavimo šaltinių, Europos Sąjungos finansų ministrai pasirinko vieną iš Europos Komisijos ir Europos investicijų banko pasiūlytų variantų dėl rizikos pasidalijimo su finansų institucijomis. Spalio 24–25 d. vyksiančiame susitikime Europos lyderiai nubrėš gaires dėl pagalbos mažosioms ir vidutinėms įmonėms iniciatyvos įgyvendinimo, kuris turėtų prasidėti jau kitais metais.

Finansų ministras taip pat pasidžiaugė, kad Liuksemburge ES finansų ministrai patvirtino teisės aktus, kuriais sukuriamas Bendras priežiūros mechanizmas – vienas iš Bankų sąjungos pagrindų, kuriuo stiprinamas visos Europos finansų stabilumas.

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 239 0187
www.finmin.lt