BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Lietuvos finansų ministras: Europos ekonomika atsigauna, tačiau iššūkiai išlieka   

Data

2013 10 13

Įvertinimas
0

 

Vilnius, spalio 13 d. Vakar vakare baigėsi dvi dienas Vašingtone trukęs metinis Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ir Pasaulio banko susitikimas, kuriame buvo apžvelgtos pasaulio ekonomikos vystymosi tendencijos.

 „Naujausi TVF duomenys rodo, kad Europos ekonomika atsigauna, tačiau tarp iššūkių –didelis nedarbas, išlieka ir viešųjų finansų tvarumo rizika. Turime ribotus viešuosius išteklius, todėl iššūkius privalome įveikti pasitelkę atsakingą išlaidų politiką ir struktūrines reformas, nukreipdami prioritetus į ekonomikos augimą“, – sakė Šiaurės ir Baltijos šalims atstovavęs Lietuvos finansų ministras Rimantas Šadžius.

Ministras taip pat pabrėžė 2010 m. TVF kvotų ir valdymo reformos, kuri atspindi  naujausias ekonomikos vystymosi tendencijas ir ekonomiškai augančių šalių indėlį, svarbą. Visos Europos Sąjungos šalys, įskaitant ir Lietuvą, jau yra ratifikavusios šią reformą. 

R. Šadžius dalyvavo TVF Tarptautinio pinigų ir finansų komiteto posėdyje, TVF bei Pasaulio banko Šiaurės ir Baltijos šalių grupės susitikimuose, Išankstinio perspėjimo pratybų seminare, Neformaliame  pasaulio ekonomikos lyderių susitikime.

„Lietuvą ir Tarptautinį valiutos fondą sieja ilgametė partnerystė, kurią visų pirma sieju su  ekspertine pagalba. TVF yra sukaupusi milžinišką patirtį ir nuolat tobulina savo darbą. Fondas sustiprino ekonomikos stebėseną, įtraukdamas naujus komponentus ir didesnį dėmesį skirdamas ilgalaikiams aspektams. TVF kartu su Pasaulio banko grupe taip pat atnaujina skolos valdymo gaires, kuriose atsižvelgiama į naujausią patirtį. Visa tai padės šalims kuriant priemones, kuriomis stiprinsime finansų stabilumą ir viešųjų finansų drausmę“, – komentavo Lietuvos finansų ministras.

Iš Vašingtono R. Šadžius išvyko į Liuksemburgą, kur spalio 15-ąją (antradienį) pirmininkaus Europos Sąjungos Ekonomikos ir finansų reikalų (ECOFIN) tarybos posėdžiui.

Papildoma informacija

Lietuva su Tarptautiniu valiutos fondu (TVF) bendradarbiauja nuo 1992 m. Kiekvienais metais šio fondo atstovai  lankosi mūsų šalyje, vertina jos ekonominę padėtį ir  vystymosi tendencijas pagal TVF steigimo sutarties IV straipsnį. Šis straipsnis įpareigoja TVF šalis nares siekti vykdyti tokią ekonominę ir finansų politiką, kuri užtikrintų šalies ir globalų finansinį ir ekonominį stabilumą. TVF nariais yra beveik 190 valstybių.

Daugiau informacijos:
Rosvaldas Gorbačiovas,
finansų ministro patarėjas
Mob. tel. 8 616 94846
Tel. (8 5) 239 0008, 239 0187
El. paštas r.gorbaciovas@finmin.lt