BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Lietuvos finansų stabilumo priemones Europos Komisija įvertino kaip tinkamas

Data

2010 01 27

Įvertinimas
0

Vilnius, sausio 27 d. Europos Komisija palankiai įvertino Lietuvos priemones, kurių šalis ėmėsi siekdama suvaldyti viešuosius finansus ir užtikrinti jų stabilumą, bei siūlo pratęsti viešųjų finansų deficito sumažinimo terminą iki 2012 metų. 2009 metų liepą Lietuvai buvo pradėta procedūra pernelyg didelio deficito būklei ištaisyti nes 2008 metais Lietuvos deficitas viršijo 3 procentus BVP.

Europos Komisija pažymi, kad Lietuva ėmėsi ryžtingų biudžeto konsolidavimo priemonių,  tačiau ekonomikos nuosmukis buvo gilesnis nei Europos Komisija numatė savo 2009 metų pavasario ekonomikos projekcijose, todėl Europos Komisija mano, kad pasiekti 3 proc. valdžios sektoriaus deficito, nepaisant įgyvendinamų tinkamų priemonių, 2011 metais Lietuva nespės ir rekomenduoja deficito perviršio ištaisymo laikotarpį pailginti iki 2012 metų. Pasak Europos Komisijos, tai atitinka Lietuvos Vyriausybės užsibrėžtus viešųjų finansų konsolidavimo tikslus siekiant prisijungti prie euro zonos vidutinės trukmės laikotarpiu.

Pernelyg didelio deficito mažinimo laikotarpiu Europos Komisija, vykdydama Stabilumo ir augimo paktą, gali rekomenduoti nukelti vieną kartą vieneriems metams ir tik toms valstybėms, kurios laiku ėmėsi tinkamų priemonių pernelyg didelio deficito būklei ištaisyti, tačiau dėl spartesnio nei prognozuota ekonomikos nuosmukio negali sumažinti deficito iki 3 proc. BVP ribos anksčiau rekomenduotu laikotarpiu.

Šiuo metu pernelyg didelio deficito procedūros pradėtos 20-čiai Europos Sąjungos valstybių.

Europos Komisijos rekomendacijos pratęsti terminą iki kada Lietuva turės sumažinti viešųjų finansų deficitą bus teikiamos tvirtinimui vasario 16 dienos ES ekonomikos ir finansų ministrų posėdyje (ECOFIN).

Informacijai – 2009 metų gruodžio 3 dieną svarstytos rekomendacijos dėl ES valstybių deficito perviršio procedūrų

Europos Komisijos nario, atsakingo už ekonomiką ir pinigų reikalus Joaquino Almunia komentaras

 

Tel: (8 5) 239 0008
Mob: 8 616 94846
www.finmin.lt