BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Lietuvos finansų viceministras dalyvauja kitų metų ES biudžeto projekto svarstyme

Data

2007 11 22

Įvertinimas
0

Vilnius, lapkričio 22 d. Rytoj Europos Sąjungos ekonomikos ir finansų ministrai svarstys 2008 metų ES biudžeto projektą. Briuselyje vyksiančiame Ekonomikos ir finansų ministrų tarybos (ECOFIN) posėdyje dalyvaus finansų viceministras Valentinas Miltienis.

Kitų metų ES biudžetas svarbus tuo, kad tai bus antrieji naujosios 2007–2013 m. ES finansinės programos biudžeto metai, o taip pat tuo, jog 2008 m. bus paskutiniai lėšų iš struktūrinių fondų mokėjimo pagal 2000-2006 m. finansinę perspektyvą metai. Kitąmet bus užbaigiamos ankstesniojo finansinio laikotarpio programos ir tęsiamas naujojo laikotarpio programų įgyvendinimas. Be to, 2008 m. ES biudžete ypatingą dėmesį ketinama skirti Lisabonos tikslų ir naujų programų įgyvendinimui.

Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujanti Portugalija rytojaus ECOFIN posėdžiui teikia kompromisinį pasiūlymą, pagal kurį 2008 m. ES biudžeto įsipareigojimų asignavimai iš viso turėtų sudaryti 127,9 mlrd. eurų, o mokėjimų asignavimai – 118,7 mlrd. eurų.

Tikimasi, kad rytoj vyksiančio ECOFIN posėdžio metu Europos Sąjungos Taryba patvirtins kompromisinį 2008 m. ES biudžeto projektą, dėl kurio derėsis su Europos parlamentu. Gruodžio viduryje Europos Parlamentas turėtų patvirtinti 2008 m. ES biudžetą.

ECOFIN posėdyje taip pat ketinama aptarti preliminarų ES 2007 m. pataisyto biudžeto projektą bei svarstyti kitus su ES biudžetu susijusius klausimus.

 

Viešųjų ryšių skyrius
Tel.: (8 5) 239 0256
www.finmin.lt