BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Lietuvos planus įsivesti eurą TVF vertina labai palankiai

Data

2013 10 11

Įvertinimas
0

Vašingtonas, spalio 11 d. Jungtinėse Amerikos Valstijose su darbo vizitu viešintis Lietuvos finansų ministras Rimantas Šadžius susitiko su Tarptautinio valiutos fondo (TVF) valdančiojo direktoriaus pavaduotoja Nemat Shafik, kuri teigia, kad Lietuva turi labai realias galimybes įstoti į euro zoną.

Neseniai  Lietuvoje dirbusi TVF misija gyrė mūsų šalį už pažangą, tačiau įspėjo ir apie pavojus. Tyrime konstatuota, kad Lietuvos ekonominiai ir finansiniai rodikliai auga stabiliai, tačiau nepaisant spartaus ūkio atsigavimo, pajamų, ypač vartojimo mokesčių, surinkimas yra prastas. Tuo pat metu euro siekiančiai Lietuvai būtina išlaikyti fiskalinį deficitą žemiau 3 proc. BVP ribos. Šiuo metu, pagal šį rodiklį, Lietuva atitinka šį Mastrichto kriterijų reikalavimą.

Pasak aukštos TVF pareigūnės, labai svarbu tęsti fiskalinės drausmės politiką ir esamus pasiekimus panaudoti didinant finansinį stabilumą.

Susitikime Lietuvos finansų ministras, kaip Europos Sąjungos ekonomikos ir finansų reikalų tarybos primininkas, pristatė mūsų šalies pirmininkavimo ES tarybai prioritetus ir eigą bei aptarė šiuo metu viso pasaulio dėmesį prikausčiusią įtemptą situaciją dėl biudžeto JAV.

Daugiau informacijos:
Rosvaldas Gorbačiovas,
finansų ministro patarėjas
Mob. tel. 8 616 94846
Tel. (8 5) 239 0008
El. paštas r.gorbaciovas@finmin.lt