BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Mažiau reikalavimų išduodant verslo liudijimus

Data

2010 01 08

Įvertinimas
0

Vilnius, sausio 8 d. Finansų ministerijos siūlymu atsisakyta perteklinių dokumentų pateikimo reikalavimų, kurie taikomi gyventojams išduodant verslo liudijimus, ir tokiu būdu supaprastinta verslo liudijimų išdavimo tvarka. Taip bus patogiau gyventojams – sumažės laiko sąnaudos, bus mažiau papildomų išlaidų.

Peržiūrėjus verslo liudijimų išdavimo taisykles, atsisakyta reikalavimo pateikti santuoką ar giminystę patvirtinančius dokumentus tuo atveju, kai gyventojo prašymu į verslo liudijimą įrašomi kiti asmenys (sutuoktinis, tėvas, motina, vaikas nuo 14 metų, globojamasis ar globėjas).

Be to, panaikintas reikalavimas turėti notariškai patvirtintą santuokos liudijimo nuorašą tuo atveju, kai sutuoktiniai, įsigiję atskirus verslo liudijimus, toje pačioje prekyvietėje prekiauja prekėmis, kurių įsigijimo dokumentai išrašyti vieno iš jų vardu.

Kilus įtarimams, kad gyventojo vykdomoje individualioje veikloje, kuriai išduotas verslo liudijimas, dalyvaujantis asmuo nėra šio gyventojo šeimos narys arba kad prekeivis nėra prekių įsigijimo dokumentuose nurodyto asmens sutuoktinis, šie duomenys bus tikrinami Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenų bazėje, o ne reikalaujama, kad gyventojai pateiktų dokumentus.

 

Viešųjų ryšių skyrius

Tel.: 2199 376