BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Ministerijoms sudarytos sąlygos anksčiau naudoti ES fondų lėšas

Data

2013 10 30

Įvertinimas
0

Vilnius, spalio 30 d. Siekdama pagreitinti 2014-2020 metų ES fondų lėšų panaudojimo pradžią, Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos parengtai laikinajai tvarkai, kuri užtikrina projektų finansavimą ir įgyvendinimą nuo 2014 metų pradžios.

Pasak finansų ministro Rimanto Šadžiaus, nustatomos valstybės projektų atrankos procedūros bus artimos toms, kurios bus taikomos, patvirtinus 2014-2020 m. ES fondų lėšų panaudojimą reglamentuojančius teisės aktus, todėl bus lengviau užtikrinti sklandų perėjimą prie atrinktų projektų finansavimo.

Patvirtinus tvarką, naujojo laikotarpio ES fondų lėšos bus pradėtos naudoti 6-12 mėnesiais anksčiau. Pagal ją atrinktus valstybės projektus ministerijos gali savo asignavimų rizika pradėti finansuoti iš valstybės biudžete numatytų 2014-2020 m. ES fondų lėšų. Tokių lėšų 2014 m. valstybės biudžete numatyta 620 mln. litų.

Riziką ir savo finansines galimybes ministerijos turės įvertinti pačios, ir jeigu jos tam tikrame etape nuspręs palaukti, kol įsigalios kiti ES ir nacionaliniai teisės aktai, laikinosios tvarkos aprašas ar jo dalis joms nebus privalomas.

Viešųjų ryšių skyrius
(8 5) 2390 022
vrs@finmin.lt
www.finmin.lt