BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Ministras pasirašė susitarimą dėl Šveicarijos paramos Lietuvai

Data

2007 12 20

Įvertinimas
0

Vilnius, gruodžio 20 d. Šiandien Berne (Šveicarija) finansų ministras Rimantas Šadžius pasirašė susitarimą dėl Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos, pagal kurią Lietuvai per penkerius metus skirta beveik 71 mln. Šveicarijos frankų (apie 150 mln. Lt arba apie 30 mln. Lt kasmet). Analogiškus susitarimus su Šveicarija pasirašė dar devynios naujosios ES narės.

Beveik prieš metus Šveicarijos rinkėjai nubalsavo už įstatymą, kuriuo jų šalis įsipareigojo per penkerius metus 10-čiai naujųjų ES šalių skirti 1 mlrd. Šveicarijos frankų (apie 2 mlrd. Lt) dydžio paramą. Šis sprendimas – ne vien Šveicarijos solidarumo su ES ženklas, bet ir galimybė pagyvinti abipusiai naudingą bendradarbiavimą ir partnerystę daugelyje skirtingų sričių.

Iniciatyvą, sulaukusią pritarimo – iki šių metų pabaigos pasirašyti atitinkamas sutartis vienu metu su visomis paramą gaunančiomis naujosiomis ES šalimis – ministras R. Šadžius išreiškė šiemet lapkritį vykusio susitikimo su Šveicarijos prezidente ir užsienio reikalų ministre Michelin Calmy-Rey bei ekonomikos ministre Doris Leuthard metu. Pasirašius šį susitarimą dėl Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos, bus galima tvirtinti nacionalines taisykles ir derinti su donorais konkrečių paramos programų nuostatas, pagal kurias bus naudojamos Lietuvai skirtos paramos lėšos.

„Bendradarbiavimas su Šveicarija tęsiasi jau apie dešimt metų, ženkliausia parama buvo skirta sveikatos apsaugai. Ir šis tęstinumas džiugina – būsimą šveicarų paramą nutarta investuoti į labai svarbias sritis“, - sakė R. Šadžius.  

Planuojamos tokios Šveicarijos paramos panaudojimo Lietuvoje prioritetinės sritys: ligoninių infrastruktūros gerinimas, siekiant saugoti aplinką ir didinti energijos naudojimo efektyvumą; nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūra (kompleksinis šios srities sutvarkymas); nevyriausybinių, bendruomenių organizacijų iniciatyvos ir jų bendradarbiavimas su savivalda; fundamentalieji moksliniai tyrimai.

Pastaroji investicijų kryptis – moksliniai tyrimai – yra itin aktuali Lietuvai, ir Vyriausybė savo ruožtu jai skiria ypatingą dėmesį. Siekdama užtikrinti Lietuvos ekonomikos augimą ir sustiprinti aukštą pridėtinę vertę kuriančias pramonės šakas, gruodžio 12 d. Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos parengtiems Pelno mokesčio įstatymo pakeitimams dėl šio mokesčio lengvatų investicijoms į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą.

 

Viešųjų ryšių skyrius
Tel.: (8 5) 239 0249
www.finmin.lt