BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Ministras R. Šadžius – Europos forume Šveicarijoje

Data

2007 11 15

Įvertinimas
0

Vilnius, lapkričio 15 d. Šiandien finansų ministras R. Šadžius Liucernoje (Šveicarija) dalyvauja Europos forume „Partnerystė su perspektyvomis“, kuriame aptariama Šveicarijos parama naujosioms Europos Sąjungos valstybėms narėms ir bendradarbiavimas su šiomis šalimis. R. Šadžius forume, kuriame dalyvauja apie 700 politikų ir verslo atstovų iš Šveicarijos bei naujųjų ES šalių, skaitė pranešimą „Baltijos perspektyva“, kuriame aptarė ir planuojamą Šveicarijos paramos panaudojimą Lietuvoje. Be to, ministras susitiks su Šveicarijos ekonomikos ministre Doris Leuthard, kitais politikais ir aukštais pareigūnais.

Šiandien ryte ministras R. Šadžius su Šveicarijos Ekonomikos departamento valstybės sekretoriumi Jean-Daniel Gerber bei Plėtros ir bendradarbiavimo departamento direktoriumi ambasadoriumi Walter Fust dalyvavo spaudos konferencijoje. Vėliau R. Šadžius skaitė pranešimą konferencijoje, o pietų metu kartu su ambasadoriumi Vytautu Plečkaičiu dalyvavo neformaliuose pokalbiuose su Šveicarijos Konfederacijos prezidente Micheline Calmy-Rey, valstybės sekretoriumi Jean-Daniel Gerber, ambasadoriumi Walter Fust, Čekijos užsienio reikalų ministru Karel Schwarzenberg, Lenkijos ekonomikos ministru Piotr Grzegorz Woźniak.

Po pietų Lietuvos finansų ministras susitinka su Šveicarijos ekonomikos ministre Doris Leuthard. Ketinama aptarti dvišalės sutarties dėl Šveicarijos ir Lietuvos bendradarbiavimo pasirašymo terminus (sutartį buvo planuojama pasirašyti iki šių metų pabaigos, po to bus galima pradėti naudoti Lietuvai skirtas paramos lėšas). Vėliau R. Šadžius duos interviu šveicarų radijo „Swiss Radio International“ bei „Swissinfo“ portalo žurnalistei Juliai Slater.

Beveik prieš metus Šveicarijos rinkėjai nubalsavo už įstatymą, kuriuo jų šalis įsipareigojo per penkerius metus 10-čiai naujųjų ES šalių skirti 1 mlrd. Šveicarijos frankų (dabartiniu kursu 2,2 mlrd. Lt) dydžio paramą. Lietuvai per penkerius metus skirta beveik 71 mln. Šveicarijos frankų (dabartiniu kursu 157 mln. Lt arba 31,4 Lt kasmet). Šis sprendimas – ne vien Šveicarijos solidarumo su ES ženklas, bet ir galimybė pagyvinti abipusiai naudingą bendradarbiavimą ir partnerystę daugelyje skirtingų sričių.

Planuojamos tokios Šveicarijos paramos panaudojimo Lietuvoje prioritetinės sritys: ligoninių infrastruktūros gerinimas, siekiant saugoti aplinką ir didinti energijos naudojimo efektyvumą, fundamentalieji moksliniai tyrimai, nevyriausybinių, bendruomenių organizacijų iniciatyvos ir jų bendradarbiavimas su savivalda bei nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūra. Pasak ministro, įgyvendinus numatytas programas sveikatos apsaugos srityje, būtų visiškai sutvarkyta nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūra Lietuvoje, ne tik nupirkta reikalinga įranga, bet ir atnaujintos patalpos, šildymo ir vandens sistemos.

 

Viešųjų ryšių skyrius
Tel.: (8 5) 219 9376
www.finmin.lt