>
2018-06-27

Moodyʼs Lietuvos žaliąsias obligacijas įvertino aukščiausiu balu

Tarptautinė kredito reitingų agentūra „Moodyʼs Investors Service“ aukščiausiu balu (GB1 Excellent) įvertino Lietuvos Respublikos Vyriausybės balandžio pabaigoje išleistą žaliųjų obligacijų emisiją.

„Esame tarp pirmaujančių šalių, išleidusių žaliąsias obligacijas – trečia šalis Europoje ir septinta šalis pasaulyje. Įgyvendinome procesą, apie kurį kalba visas pasaulis ir kurį aukščiausiais balais vertina pasaulinio lygio ekspertai. Tai yra nepaprastas įvertinimas Lietuvai ir kryptis, kuria turime judėti toliau“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Tai pirmoji Baltijos šalyse Vyriausybės vertybinių popierių emisija, kurios pritrauktos lėšos naudojamos žaliesiems projektams įgyvendinti – daugiabučiams namams modernizuoti ir jų energiniam efektyvumui didinti.

„Moodyʼs Investors Service“ pranešimą galite rasti čia

Apie žaliųjų obligacijų vertinimą (Green Bond Assessment)

GB1 Excellent vertinimas reiškia, kad žaliųjų obligacijų emitentas (leidėjas) laikosi aukščiausių standartų iš žaliųjų obligacijų gautas lėšas valdydamas, administruodamas ir skirdamas aplinkosaugos projektams bei teikdamas būtinas ataskaitas. Perspektyvos pasiekti iškeltus aplinkosaugos tikslus yra puikios.

GBA vertinimas išreiškiamas pagal skalę nuo 1 (puikiai) iki 5 (prastai) balų, kurie suteikiami atsižvelgiant į penkis kriterijus: institucinę struktūrą (15 proc.), lėšų panaudojimo procedūras (40 proc.), finansuojamo projekto kokybę ir skaidrumą (10 proc.), lėšų valdymą (15 proc.) ir reguliarų ataskaitų pateikimą (20 proc.).