BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Naujas kvietimas – siekiant palankesnių bankų sąlygų

Data

2009 07 24

Įvertinimas
0

Vilnius, liepos 24 d. Finansų ministerija šiandien paskelbė naują kvietimą bankams teikti pasiūlymus dėl valstybės remiamų paskolų studentams teikimo. Valstybės remiamos paskolos, kurios įtvirtintos Mokslo ir studijų įstatyme, bus teikiamos tiems studentams, kurie nepateko į valstybės finansuojamas vietas.

 „Atsižvelgiant į tai, kad studijų paskolos yra investicija į jaunus žmones, kurie kurs mūsų šalies ateitį ir valstybė suteikia šioms paskoloms garantijas, manome, kad bankai gali dar kartą įvertinti galimybes ir pasiūlyti palankesnes sąlygas besimokantiems“, - sako finansų ministrė Ingrida Šimonytė.

Kredito įstaigos siūlė kintamų palūkanų dydį litais - apie 11,44 proc.,eurais – apie 4,03 proc. Palūkanų dydis priklauso nuo palūkanų bazės dydžio kitimo ir kredito įstaigos maržos, kuri turi būti kuo mažesnė.

Šią savaitę komisija, kuri vertino kredito įstaigų, teiksiančių valstybės remiamas paskolas studentams, pasiūlymus, pateikė finansų ministrei atrinktų kredito įstaigų siūlomas sąlygas. Siekiant geresnių studentų kreditavimo sąlygų buvo nutarta paskelbti naują kvietimą bankams teikti pasiūlymus.

Šiemet valstybė numato garantuoti iki 100 mln. lt valstybės remiamų paskolų studentams – iki šiol paskoloms skiriama suma kasmet būdavo apie 20 mln. litų.

 

Daugiau informacijos:
Tel.: (8 5) 239 0008
www.finmin.lt