BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Naujausia Lietuvos ekonomikos apžvalga

Data

2020 04 20

Įvertinimas
0
3413_b1ec8fd9951300bbd83e2decd86bedf4.jpg

Šiandien paskelbtoje Lietuvos ekonomikos apžvalgoje pateikiamos naujausios Finansų ministerijos specialistų įžvalgos dėl Lietuvos ekonomikos perspektyvų bei apžvelgiama šių metų sausio-kovo mėn. ekonominė situacija šalyje. Statistiniai duomenys už pirmuosius šių metų mėnesius rodo lėtėjantį ekonomikos aktyvumą ir prastėjančius verslo bei vartotojų lūkesčius. Prastėjančios verslo nuotaikos indikuoja apie vyraujantį neužtikrintumą ir gali paskatinti atidėti investicinius planus. Pablogėję vartotojų lūkesčiai lems atsargesnį vartotojų elgesį ir mažesnį išlaidavimą ne pirmo būtinumo reikmėms.

Reaguojant į dėl COVID-19 viruso krizės sparčiai kintančią situaciją, 2020 m. kovo-balandžio mėn. sudaryti du ekonominės raidos scenarijai. Laikantis prielaidos, kad COVID-19 viruso plitimas bus suvaldytas pirmąjį šių metų pusmetį, po kurio ekonominis aktyvumas laipsniškai atsigaus, kovo mėn. scenarijuje buvo numatyta, kad Lietuvos BVP šiemet gali smukti iki 2,8 proc. Laikantis tos pačios prielaidos dėl COVID-19 suvaldymo per pirmąjį šių metų pusmetį, balandžio mėn. sudarytame scenarijuje numatoma, kad Lietuvos BVP gali smukti ir iki 7,3 procento.

Apžvalga parengta remiantis informacija, paskelbta iki balandžio 17 d.

Lietuvos ekonomikos apžvalgą galite rasti čia.