BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Naujų bendradarbiavimo galimybių paieškos metiniame Baltijos jūros regiono forume

Data

2013 11 11

Įvertinimas
0

Vilnius, lapkričio 11 d. Finansų ministras Rimantas Šadžius Europos Sąjungos Baltijos jūros regiono strategijos metiniame forume kalbėjo, kad Baltijos jūros skalaujamos valstybės turi didelį potencialą ir norą drauge spręsti svarbiausias regiono problemas.

„Baltijos regiono šalių iniciatyva įkvepia ir kitas šalis sekti tokio regioninio bendradarbiavimo pavyzdžiu. Toks bendradarbiavimas neabejotinai paspartina aktualių visam regionui problemų sprendimą. Šalia žvejybos ir aplinkosaugos klausimų, pastaruoju metu atsiranda nauji prioritetai, tokie kaip transportas ar energetika“,- diskusijoje sakė finansų ministras.

Dvi dienas vyksiančiame renginyje forumo dalyviai aptars makroregioninių strategijų reikšmę tvaraus ir sumanaus augimo skatinimui, svarstys, kaip aplinkosauga gali prisidėti kuriant darbo vietas ir didinat konkurencingumą. Forumo metu taip pat bus diskutuojama, kaip Baltijos jūros regionas, siekdamas darnaus vystymosi, prisideda prie strategijos „Europa 2020“ tikslų – pažangaus, tvaraus ir integralaus augimo – įgyvendinimo.

Baltijos jūros regiono strategija kuria regioninio šalių bendradarbiavimo platformą, kur Danijos, Estijos, Suomijos, Vokietijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos ir Švedijos viešojo sektoriaus, akademinė bendruomenės, nevyriausybinės organizacijos ir verslas gali dirbti kartu, siekdami bendrų tikslų.

Forumą organizuoja Europos Komisija kartu su ES Tarybai pirmininkaujančia Lietuva, Baltijos jūros valstybių tarybos sekretoriatu ir INTERACT Point Turku. Renginyje dalyvauja apie 700 delegatų iš Baltijos jūros valstybių, Europos Komisijos, Europos Parlamento, Baltijos jūros valstybių tarybos ir kitų organizacijų, taip pat Dunojaus ir Adrijos Jonijos regionų atstovai ir kiti.

Tradiciškai kiekvieno kasmetinio forumo tikslas – suburti visas Baltijos jūros regiono strategija suinteresuotas valstybes nares ir skatinti jų tarpusavio bendradarbiavimą konkrečiose srityse.

Šiemet forumas skirtas aptarti Baltijos jūros regione kylančius iššūkius ir galimybes, įgyvendinant aplinkosauginius reikalavimus ir kartu skatinant ekonomikos augimą, darbo vietų kūrimą ir konkurencingumą.

Išsamesnė informacija apie Baltijos jūros regiono strategiją ir metinį forumą:
http://www.baltijosjurosregionas.lt/
http://www.eu2013.lt/lt/naujienos/pranesimaispaudai/vilniuje-vyks-4-asis-es-baltijos-juros-regiono-strategijos-metinis-forumas

Rosvaldas Gorbačiovas,
finansų ministro patarėjas
Mob. tel. 8 616 94846
Tel. (8 5) 239 0008
El. p. r.gorbaciovas@finmin.lt