BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Netrukus taupymo lakštų bus galima įsigyti ir pašte

Data

2009 07 28

Įvertinimas
0

Vilnius, liepos 28 d. Šiandien Finansų ministerija pradėjo platinti šeštąją taupymo lakštų  emisiją, kurios metų palūkanos sieks 7,88 procento. Ši emisija bus platinama iki rugpjūčio 10 d. Taupymo lakštai, saugi gyventojams skirta investavimo priemonė, suteikia galimybę savo santaupas patikėti Vyriausybei ir įstatymų garantijas, kad pinigai už išpirktus taupymo lakštus bei susikaupusios palūkanos bus sumokėta laiku.

Šiuo metu taupymo lakštai (TL) platinami tik internetu, tačiau artimiausiu metuprasidės antrasis platinimo etapas ir TL bus galima įsigyti pašto skyriuose. Platinimas per Lietuvos paštą bus patrauklesnis tiems investuotojams, kurie nesinaudoja internetu ar neturi sąskaitos banke. Pašto skyriuose bus galima sudaryti TL įsigijimo sutartį sumokant grynaisiais pinigais.

Nuo platinimo pradžios iki liepos 27 d. iš viso TL buvo išplatinta už 3,958 mln. litų nominalia verte. Penktosios emisijos, kurios platinimas baigėsi liepos 27 d., TL išplatinta už 36500 litų nominalia verte.

Šiandien pradėtos platinti emisijos  palūkanų norma (7,88 proc.) yra išaugus palyginus su pirmosios emisijos 7,05 proc. palūkanomis. Dabartinė palūkanų norma turėtų būti patrauklesnė investuotojams, ypač atsižvelgiant į garantijas, dėl kurių santaupų investicija į taupymo lakštus yra maksimaliai saugi.

 Už penktosios, vakar baigtos platinti, emisijos lakštus bus mokamos 7,79 proc. palūkanos, už ketvirtosios –  7,72 proc., už trečiosios – 7,22 proc., už antrosios – 7,03 proc.

***

Kiekvienas norintis įsigyti TL gali apsilankyti interneto svetainėje www.vtl.lt, įvesti prašomą informaciją, atlikti apmokėjimą iš savo sąskaitos banke ir nusipirkti TL neišeidamas iš namų. Visa ši informacija bei sumokėti pinigai bus pervesti į Lietuvos centrinį vertybinių popierių depozitoriumą, kuris to investuotojo vardu atidarys jo asmeninę vertybinių popierių sąskaitą. Kai ateis laikas šiuos TL išpirkti, investuotojui vėl nieko nereikė daryti – pinigai už išpirktus TL ir jam priklausančios palūkanos automatiškai bus pervesti į tą pačią sąskaitą, iš kurios buvo padarytas apmokėjimas.

Artimiausiu metu bus galima įsigyti TL pasinaudojant plačiu pašto skyrių tinklu. Pašte taip pat bus galima sudaryti TL įsigijimo sutartį sumokant grynaisiais pinigais (norintiems mokėti pavedimus bus taip pat sudaryta tokia galimybė). Atsiimti lėšas už išpirktus TL ir sumokėtas palūkanas taip pat bus galima pašte arba nurodant sąskaitą banke.

TL pirkti gali ne tik gyventojai (fiziniai asmenys), bet ir individualios įmonės, ūkinės bendrijos, kooperatinės bendrovės, viešosios įstaigos, asociacijos, labdaros ir paramos fondai bei visuomeninės organizacijos. Įmonės, turinčios AB ir UAB statusą TL įsigyti negali.

Investuotojai, įsigiję TL, nemokės jokių su TL įsigijimu susijusių mokesčių: vertybinių popierių sandorio sudarymo, TL saugojimo, vertybinių popierių sąskaitos atidarymo mokesčio – visa tai apmokės emitentas, t.y. Finansų ministerija.

Tikslios kiekvienos TL emisijos platinimo sąlygos skelbiamos ne mažiau kaip prieš 5 darbo dienas iki platinimo pradžios, emisija platinama 14 dienų. Daugiau informacijos apie TL galima rasti interneto svetainėse www.vtl.lt ir www.finmin.lt, o vėliau ir tose vietose, kur bus platinama – bankuose ir Lietuvos pašto skyriuose. Be to, informacija apie Vyriausybės vertybinius popierius teikiama Finansų ministerijos Valstybės iždo departamento Skolinimosi ir pinigų valdymo skyriuje tel. (8 5) 2390 239, 2199 321, faks. 2390 109.

 

Finansų ministerijos
Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 219 9376