BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Nuo metų pradžios išleista vertybinių popierių emisijų už 2,5 mlrd. litų

Data

2009 04 08

Įvertinimas
0

Vilnius, balandžio 8 d. Leisdama Vyriausybės vertybinius popierius (VVP) per šių metų kovą Finansų ministerija vidaus ir užsienio rinkose pasiskolino 1 mlrd. 147 mln. litų. Praėjusio mėnesio pabaigoje į valstybės iždą taip pat įplaukė pirmoji Europos investicijų banko (EIB) paskolos* dalis – 340 mln. eurų (1 mlrd. 174 mln. litų).

„Finansų ministerija skolinasi atsižvelgdama į valstybės biudžete numatytą deficito finansavimo planą ir siekdama geriausių įmanomų skolinimosi sąlygų. Lėšos, gautos už vidaus ir užsienio rinkose išplatintas Vyriausybės vertybinių popierių emisijas prisideda prie viešųjų finansų stabilumo užtikrinimo ir paramos šalies ūkiui. Europos investicijų banko paskola padės ne tik stiprinti Lietuvos ekonomiką, bet ir sparčiau panaudoti Europos Sąjungos lėšas“, - sakė finansų ministras Algirdas Šemeta

Kovą per aukcionus buvo išplatinta litais išleistų Vyriausybės vertybinių popierių, kurių bendra nominali vertė – 255 mln. litų (vidutinis svertinis pelningumas – 8,41 proc.).

Siekdama užtikrinti, kad valstybės išlaidos ir skoliniai įsipareigojimai būtų finansuojami skolintomis lėšomis kuo mažesnėmis sąnaudomis ir priimtina rizika, Finansų ministerija naudoja įvairias finansines priemones, tarp jų ir neviešą skolinimąsi.

Tokiu būdu kovą vidaus rinkoje Finansų ministerija išplatino eurais nominuotus Vyriausybės vertybinių popierius, kurių bendra nominali vertė 478 mln. litų. Šių emisijų vidutinis svertinis pelningumas 7,94 proc., VVP išpirko bankai DnB NORD, „Finasta“, SEB ir „Swedbank".

Užsienio rinkose buvo išplatinti eurais nominuoti Vyriausybės vertybiniai popieriai, kurių bendra nominali vertė 414 mln. litų,  o vidutinis svertinis pelningumas – 4,37 proc.

Leisdama Vyriausybės vertybinius popierius nuo 2009 m. pradžios Finansų ministerija iš viso pasiskolino 2 mlrd. 528 mln. litų: 890 mln. litų per aukcionus, 1 mlrd. 52 mln. litų – vidaus ir 586 mln. litų – užsienio rinkose neviešu būdu.

***

* –EIB paskola skirta su Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama įgyvendinamų investicinių projektų transporto, energetikos, aplinkosaugos, inovacijų ir kitose srityse kofinansavimui. Visa paskolos suma - 1,132 mlrd. eurų (3,9 mlrd. litų).

 

Viešųjų ryšių skyrius
Tel.. (8 5) 239 0187
www.finmin.lt