BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Parengta kompensacijų už kasos aparatus tvarka

Data

2012 11 14

Įvertinimas
0

2012 m. lapkričio 14 d. Ne maisto gaminiais dengtose prekyvietėse prekiaujantiems gyventojams bus dengiama iki 100 procentų kasos aparato įsigijimo išlaidų.  Kompensacijos bus pradėtos mokėti šiemet ir baigtos kitų metų pradžioje. Jos nepriklausys kartą jas jau gavusiems gyventojams ir kartą jau kompensuotiems kasos aparatams.

Tą numato Finansų ministerijos parengti Vyriausybės nutarimo ir juo tvirtinamos Kasos aparatų įsigijimo išlaidų kompensavimo gyventojams programos projektai. Jiems Vyriausybė pritarė šiandien.

Pagal dokumentų projektų nuostatas, kasos aparato įsigijimo išlaidos bus kompensuojamos gyventojui, kuris verčiasi individualia veikla ir prekiauja ne savo gamybos ne maisto prekėmis pastatuose, patalpose, kioskuose, vagonėliuose, kilnojamuosiuose nameliuose, autoparduotuvėse.

Kompensacija priklauso asmeniui, kuris naudojamą kasos aparatą įsigijo ir teritorinėje valstybinėje mokesčių inspekcijoje (TVMI) įregistravo nuo 2011 metų lapkričio 9 d. iki 2012 metų spalio 31 d., taip pat anksčiau nėra gavęs kompensacijos ir jam nėra taikyta administracinė atsakomybė už tai, kad kasos aparato nenaudojo.

Kompensacijai gauti būtina iki gruodžio 10 d. TVMI pateikti aparato įsigijimą pagrindžiančius dokumentus.  

Dengiamos išlaidų dalies dydį lems kasos aparato įsigijimo ir jo įregistravimo TVMI data.

Nauji aparatai, teritorinėje mokesčių inspekcijoje įregistruoti 2011 metų lapkričio – š.m. balandžio mėnesiais bus kompensuojami 100 procentų, bet ne daugiau nei 800 litų. Įregistruoti š.m. gegužės-spalio mėnesiais – 40 proc., bet ne daugiau nei 320 litų.

Dar viena kategorija asmenų, kuriems priklauso kompensacijos – tie, kurie įregistravo kasos aparatus  šiemet gegužės-birželio mėnesiais, t.y. po to, kai iki balandžio 30 d. siuntė paklausimą TVMI ir gavo atsakymą, kad naudoti kasos aparatus jiems privalu. VMI duomenimis, tokių aparatų yra 225, valstybės lėšomis bus dengiama 70 proc. (neviršijant 560 litų) jų įsigijimo išlaidų.

Kompensacijos bus mokamos ir naudotus kasos aparatus įsigijusiems gyventojams: 100 proc. (bet ne daugiau nei 400 litų) įregistravusiems juos 2011 m. lapkričio-š.m. balandžio mėnesiais, 70 proc. (neviršijant 280 litų) – tiems, kurie įregistravo juos šiemet gegužę-birželį, t.y. po to, kai TVMI, atsakydama į jų iki balandžio 30 d. rašytą paklausimą, patvirtino prievolę kasos aparatus naudoti, bei 40 proc. (iki 160 Litų) – visiems kitiems, aparatus įregistravusiems šiemet gegužės-spalio  mėnesiais.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad PVM mokėtojams kasos aparato įsigijimo išlaidos kompensuojamos be PVM.

Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, per kompensuojamąjį laikotarpį  įregistruota 4.638 kasos aparatai, kuriuos įsigijo individualia veikla besiverčiantys ir dengtose prekyvietėse ne maisto gaminiais prekiaujantys gyventojai. Finansų ministerijos skaičiavimais, jų kompensacijoms prireiks 2,4 mln. Lt, iš jų 2 mln. Lt – iš Privatizavimo fondo, 0,4 mln. Lt – valstybės biudžeto lėšos.

Finansų ministerija dar kartą pabrėžia, kad įteisinta prievolė naudoti kasos aparatus uždarose prekyvietėse nesukuria jokių papildomų mokestinių prievolių ir tėra tik teisingos ir skaidrios apskaitos įrankis.  

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 239 00 08
vrs@finmin.lt
www.finmin.lt