BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Parengti verslui palankūs Mokesčių administravimo įstatymo pakeitimai

Data

2009 12 30

Įvertinimas
0

Vilnius, gruodžio 30 d. Finansų ministerija parengė įstatymo projektą, kuriuo mokesčių mokėtojui sudaroma galimybė iš anksto susiderinti su mokesčių inspekcija dėl to, kaip bus apmokestinamas koks nors konkretus ateityje planuojamas sandoris arūkinė operacija. Mokesčių mokėtojas galės siūlyti savo poziciją, kaip taikyti mokesčių teisės aktų nuostatas, o mokesčių inspekcija, kartą pritarusi siūlomai pozicijai, įsipareigos jos laikytis ateityje kontroliuodama šio mokesčių mokėtojo mokesčių apskaičiavimą. Tokios teisinės nuostatos pripažintos tarptautinėje praktikoje.

Šie Mokesčių administravimo įstatymo pakeitimai parengti siekiant sudaryti mokesčių mokėtojui galimybę užsitikrinti, kad jis vienodai su mokesčių inspekcija interpretuoja būsimas mokestines pasekmes. Mokesčių mokėtojui palanki teisinė norma padės jam geriau planuoti savo mokestines prievoles, o tai savo ruožtu suteiks užtikrintumo planuojant sandorius.

Beje, mokesčių inspekcijos sprendimas (pritarti pasiūlytai pozicijai ir jos laikytis) būtų privalomas tik jai pačiai, tačiau neturėtų teisės akto galios mokesčių mokėtojui. Be to, mokesčių mokėtojo pozicija ir sprendimas dėl jos galėtų būti priimamas tik dėl apmokestinimo principų, o ne konkretaus mokesčio dydžio. Įstatymo pakeitimų projektas teikiamas Vyriausybei.

 

Viešųjų ryšių skyrius

Tel.: 2199 376