BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Pasaulio Banko metiniame susitikime - Lietuvai svarbūs žingsniai

Data

2007 10 17

Įvertinimas
0

Vilnius, spalio 17 d. LR Finansų ministras Rimantas Šadžius šių metų spalio 18-22 d. dalyvaus Vašingtone (JAV) vyksiančiame Pasaulio banko (PB) ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) valdytojų metiniame susitikime, kuriame bus aptarti svarbūs pasaulinės plėtros klausimai. Susitikimo metu R. Šadžius trijų Baltijos valstybių vardu skaitys pranešimą apie Lietuvos, Latvijos bei Estijos vaidmenį Pasaulio banko veikloje, taip pat perduos Lietuvos prašymą Tarptautinei plėtros asociacijai dėl narystės šioje organizacijoje.

Šiais metais vyksiantis PB ir TVF valdytojų susitikimas yra pirmasis, kuriam vadovauja naujasis Pasaulio banko prezidentas Robertas B. Zoellickas. Susitikimo metu jis pristatys savo bei Pasaulio banko veiklos viziją, kurioje numato, pirmiausia, daugiausia dėmesio skirti skurdžiausių šalių raidos skatinimui. Taip pat R. Zoellickas siūlo įgyvendinti daugiau programų vidutinių pajamų lygio valstybėse, bei dar aktyviau dalyvauti sprendžiant globalias problemas. Naujasis Pasaulio banko prezidentas dėmesį siūlo atkreipti ir į skubios pagalbos, atstatant nukentėjusias nuo konfliktų valstybes, svarbą. Dar viena iš jo siūlomų Pasaulio banko strategijų yra vietos bei užsienio verslui palankios aplinkos kūrimas Artimuosiuose Rytuose. Be to, susitikime bus pristatytos PB finansinės ir veiklos ataskaitos bei fiskalinių 2008 m. administracinis biudžetas.

Spalio 18 d. ministras R. Šadžius susitiks su Pasaulio banko viceprezidentu Philippe Le Houerou, atsakingu už Tarptautinės plėtros asociacijos klausimus bei įteiks prašymą dėl Lietuvos narystės Tarptautinėje plėtros asociacijoje. Narystė šioje organizacijoje būtų ženklas, kad Lietuva yra aktyvi tarptautinės bendruomenės narė bei vystomojo bendradarbiavimo rėmėja.

Spalio 22 d. Pasaulio banko ir Tarptautinio valiutos fondo valdytojų susitikime Lietuvos finansų ministras R. Šadžius trijų Baltijos valstybių vardu skaitys pranešimą. Jame planuojama pristatyti Baltijos šalių pažangą ir statuso Pasaulio banke pakeitimą iš valstybių paramos gavėjų į valstybių donorių bei išsakyti Baltijos šalių požiūrį į naujojo PB prezidento R.Zoellicko identifikuotus strateginius klausimus.

PB ir TVF valdytojų metinio susitikimo metu taip pat įvyks Lietuvos finansų ministro susitikimai su Shigeo Katsu, Pasaulio banko viceprezidentu Europai ir Centrinei Azijai, Oskaru de Bruynu Kopsu, Pasaulio banko vadovu Baltijos šalims ir Lenkijai, bei kitų finansinių institucijų vadovais ir atstovais, kuriuose bus aptariamas tolesnis Lietuvos ir PB bendradarbiavimas. Taip pat vyks finansų ministro R. Šadžiaus susitikimai su TVF atstovais bei investicinių bankų vadovais, kuriuose bus apžvelgta Lietuvos ekonominė situacija.

Spalio 20 d. numatomas Šiaurės-Baltijos šalių atstovų susitikimas, kuriame planuojama aptarti plėtros komiteto klausimus ir pozicijas. Spalio 21 d. Lietuvos delegacija dalyvaus Pasaulio banko plėtros komiteto posėdyje, kuriame bus pristatomos strateginės PB veiklos kryptys.