BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Pasaulio banko veikloje – ir Lietuvos indėlis

Data

2013 11 13

Įvertinimas
0

Vilnius, lapkričio 13 d. Šiandien finansų ministras Rimantas Šadžius Reikjavike (Islandija) dalyvavo kasmetiniame Pasaulio banko Šiaurės ir Baltijos šalių valdytojų susitikime su Pasaulio banko prezidentu, kur aptarė aktualius banko ir paramos vystymuisi klausimus.

„Pasaulio banko iniciatyvos padeda šalims augti ir tobulėti. Lietuva prisideda prie paramos vystymuisi ne tik piniginiais įnašais, bet, svarbiausia, dalindamasi savo žiniomis ir teigiama patirtimi su kitomis valstybėms“,- sakė finansų ministras R. Šadžius, Pasaulio banko valdytojas iš Lietuvos.

Lietuva, kaip paramos vystymuisi donorė, perduoda europinės integracijos reformų gerąją praktiką Baltarusijai, Gruzijai, Moldovai, Ukrainai, Armėnijai ir Azerbaidžanui. Lietuva šiose valstybėse vykdo projektus pilietinės visuomenės ugdymo, viešojo administravimo ir valstybės tarnautojų rengimo, demokratijos plėtros, žmogaus teisių apsaugos, regioninio bendradarbiavimo bei kitose srityse.

Susitikimo Reikjavike dalyviai aptarė kiek daugiau nei prieš mėnesį patvirtintą naują Pasaulio banko grupės strategiją ir jos įgyvendinimą, Pasaulio banko valdymo ir atstovavimo reformą,  bendradarbiavimą su kitomis institucijomis, Tarptautinės plėtros asociacijos išteklių papildymo ir kitus klausimus.

Šiaurės ir Baltijos šalių grupė remia naująją Pasaulio banko veiklos viziją „Pasaulis be skurdo“, kurią inicijavo nuo 2012 metų liepos Pasaulio banko grupės prezidento pareigas einantis Jim Yong Kim (JAV). Ja siekiama iki 2030 metų sumažinti žmonių, gyvenančių už 1,25 JAV dolerių per parą, skaičių pasaulyje iki 3 proc. ir skatinti kiekvienos šalies 40 proc. gyventojų, gaunančių mažiausias pajamas, pajamų augimą.

Pasaulio bankas skiria didelį dėmesį Šiaurės ir Baltijos šalims dėl jų svarbaus indėlio į Pasaulio banko veiklą ir paramos vystymuisi teikimą.

 

Papildoma informacija

Lietuva yra Pasaulio banko grupės narė nuo 1992 m. Pasaulio banko paskolų lėšomis Lietuvoje buvo finansuojami investiciniai projektai sveikatos apsaugos, švietimo, infrastruktūros plėtojimo ir kitose srityse bei buvo remiamos šalyje vykdomos struktūrinės reformos. Nuo 2002 m. Lietuva iš Pasaulio banko nebesiskolina, o nuo 2006 m. rugsėjo Lietuva pakeitė savo statusą Pasaulio banke iš paramos gavėjos į donorės. Tolesnis Lietuvos ir Pasaulio banko bendradarbiavimas grindžiamas partnerystės pagrindais ir dalijimusi sukaupta patirtimi.

Neseniai Pasaulio banko sudaromame reitinge „Doing Business 2014“ Lietuva pakilo per 10 pozicijų (iš 27 į 17) ir atsidūrė tarp geriausias verslo sąlygas turinčių pasaulio valstybių.

 

Daugiau informacijos:
Rosvaldas Gorbačiovas,
finansų ministro patarėjas
Mob. tel. 8 616 94846
Tel. (8 5) 239 0008, 239 0187
El. p. r.gorbaciovas@finmin.lt