BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Pasirašomos garantijos sutartys su bankais dėl valstybės remiamų paskolų studentams teikimo

Data

2009 08 18

Įvertinimas
0

Vilnius, rugpjūčio 18 d. Finansų ministerija pasirašo garantijos sutartis su bankais dėl valstybės remiamų paskolų studentams teikimo. Valstybė prisiima garantinius įsipareigojimus (paskolos grąžinimo riziką) dėl bankų teikiamų paskolų studentams, t.y. studentams suteikiama galimybė gauti paskolą be jokių paskolos grąžinimą užtikrinančių priemonių (turto įkeitimo, laidavimo ir t.t.). Minėtos paskolos bus pradėtos teikti šių metų rudenį. 

Finansų ministerijos sudarytai komisijai pavyko pritraukti daugiau bankų bei pasiekti, kad bankai studentams teiktų paskolas su mažesne marža. Bankų pasiūlyta maksimali marža yra nuo 2,5 iki 3 proc.

Pakartotiniame kvietime dalyvavo daugiau bankų. Pirmame kvietime pasiūlymus teikė 4 bankai, o antrajame – 6.

Šiuo metu pasirašomos garantijos sutartys su 5 bankais: DNB Nord bankas, Swedbank, Snoras, Nordea, Šiaulių bankas. Paskolų litais palūkanų dydis šiai dienai būtų nuo 9,88 iki 11,03 proc., eurais – nuo 3,37 iki 3,87 proc. Palūkanų dydis kis priklausomai nuo Vilibor arba Euribor dydžio.

Sutartimis užfiksuota, kad paskolų teikimo sąlygos negali blogėti, o mažėjant tarpbankinėms palūkanoms, palūkanos paskoloms taip pat mažės – jos bus peržiūrimos kas 3 mėnesius. Tačiau konkrečios paskolų sutarčių su studentais sąlygos bus nustatomos paskolų ėmimo metu, bet jos negalės būti blogesnės nei bankų pasiūlymuose nurodytos sąlygos, kurios buvo pateiktos kredito įstaigų atrankos metu.  Bankai dėl studentų konkuruos tarpusavyje todėl tikėtina, kad studentas pasirašys paskolos sutartį palankiausiomis sąlygomis.

Šiemet valstybė numato garantuoti iki 100 mln. lt. Valstybės remiamų paskolų studentams – iki šiol paskoloms skiriama suma kasmet būdavo apie 20 mln. litų.

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 2199 337
www.finmin.lt