BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Pasirašyta paramos sutartis su Šveicarijos Konfederacija

Data

2008 12 30

Įvertinimas
0

Vilnius, gruodžio 30 d. Vakar Lietuvos Respublikos finansų ministerija pasirašė pirmąją paramos sutartį (pagal Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos Bendradarbiavimo programą), kuria sukuriamas Projektų rengimo fondas.

Didžiausia Šveicarijos paramos dalis skiriama sveikatos apsaugai - ligoniniųinfrastruktūros gerinimui (siekiant saugoti aplinką ir didinti energijos naudojimo efektyvumą), nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūrai (kompleksiniam šios srities sutvarkymui), taip pat nevyriausybinių organizacijų sektoriaus stiprinimui bei fundamentaliųjų mokslinių tyrimų plėtrai. Už sveikatos apsaugos sektoriaus programų rengimą ir įgyvendinimą yra atsakinga Sveikatos apsaugos ministerija, už programos mokslinių tyrimų srityje rengimą ir įgyvendinimą - Švietimo ir mokslo ministerija, nevyriausybinių organizacijų sektoriaus stiprinimui skirtą subsidijų schemą rengia Finansų ministerija.

Pagal pasirašytą paramos sutartį Projektų rengimo fondui skiriama parama sudaro 500 tūkst. Šveicarijos frankų, Lietuvos bendrasis finansavimas – apie 88 tūkst. Šveicarijos frankų. Šio fondo lėšos bus naudojamas galutinių aukščiau minėtų programų ir subsidijų schemos paraiškų parengimui (pagal donorų nustatytus reikalavimus): galimybių studijoms, poveikio aplinkai vertinimams ir pan.

--------------------------------------------------

Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir Šveicarijos Konfederacijos Federacinė Taryba Pagrindų susitarimą dėl Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos Bendradarbiavimo programos, kuria siekiama mažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje, įgyvendinimo pasirašė 2007 m. gruodžio 20 d. Pagal šį susitarimą Lietuvai skirta 70,858 mln. Šveicarijos frankų. Paramos skyrimo laikotarpis – 2012 m. birželio 14 d., lėšos turės būti panaudotos iki 2017 m. birželio 14 d.

 

Viešųjų ryšių skyrius
Tel.: 2199 337
www.finmin.lt