BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Patvirtintas 2014 metų Europos Sąjungos biudžetas

Data

2013 11 20

Įvertinimas
0

Strasbūras, lapkričio 20 d. Pirmininkaujanti Lietuva džiaugiasi, kad Europos Parlamentas patvirtino 2014 metų Europos Sąjungos biudžetą. Politinį susitarimą šiuo klausimu Taryba ir Europos Parlamentas pasiekė praėjusią savaitę vykusiame ES Ekonomikos ir finansų reikalų (ECOFIN) tarybos biudžeto klausimais posėdyje.

“Tarybos ir pirmininkaujančios Lietuvos vardu džiaugiuosi balsavimo rezultatais ir noriu padėkoti visiems, padėjusiems siekti sutarimo. Kartu mes parengėme realius poreikius atitinkantį biudžetą, kuris užtikrins sėkmingą naujų programų, dėl kurių buvo sutarta 2014-2020 metų daugiametėje finansinėje programoje, įgyvendinimo pradžią”, - sakė Lietuvos finansų viceministras Algimantas Rimkūnas, Ekonomikos ir finansų reikalų tarybos biudžeto klausimais pirmininkas. 

2014 m. ES biudžeto įsipareigojimai sudaro 142,6 mlrd. eurų, mokėjimai – 135,5 mlrd. eurų. Beveik pusė biudžeto, 64 mlrd. eurų, bus skirta pažangaus ir integracinio augimo iniciatyvoms. Šioje srityje bus gerokai padidintas mokslo tyrimų, inovacijų ir švietimo finansavimas, be to, 47,5 mlrd. eurų įsipareigojama skirti sanglaudos politikai.

„Man džiugu, kad 2014 metų Europos Sąjungos biudžete dėmesį sutelkėme į prioritetus, kurie ypač svarbūs ir Tarybai, ir Europos Parlamentui – inovacijas, ekonomikos augimą ir darbo vietų kūrimą, kovą su jaunimo nedarbu. Sutarėme ir dėl politinio prieglobsčio, migracijos  klausimų bei dėl Europos Sąjungos išorinių sienų apsaugos. Taip pat svarbu, kad 2014 m. ES biudžete palikome ir tam tikrą išlaidų atsargą, jeigu kitais metais pasitaikytų nenumatytų situacijų“, – sakė finansų viceministras A. Rimkūnas.

Europos Parlamentui priėmus 2014 metų ES biudžetą, Lietuva įgyvendino vieną svarbiausių pirmininkavimo ES Tarybai prioritetų ekonomikos ir finansų srityje.

Viešųjų ryšių skyrius
Finansų ministerija
Tel. (8 5) 239 0187
www.finmin.lt
[email protected]