BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Patvirtintas kitų metų Europos Sąjungos biudžetas

Data

2008 12 18

Įvertinimas
0

Gruodžio 18 d. Europos Parlamentas patvirtino 2009 m. Europos Sąjungos biudžetą. Didžiausia biudžeto išlaidų dalis bus sutelkta ekonomikos gaivinimo veiksmams bei programoms, padėsiančioms atremti iššūkius energetikos bei aplinkosaugos srityse. Kitų metų biudžetas taip pat bus gerokai dosnesnis Lietuvai ir kitoms naujosioms ES narėms.

2009 m. ES biudžete numatyta 133,8 mlrd. eurų įsipareigojimų asignavimų – tai sudaro 1,03 proc. ES bendrųjų nacionalinių pajamų (BNP), bei 116,1 mlrd. eurų mokėjimų asignavimų – tai sudaro 0,894 proc. ES bendrųjų nacionalinių pajamų (BNP). Pritardami šiems skaičiams, balsavimui teikiamoje rezoliucijoje europarlamentarai reiškia nuogąstavimą dėl to, kad kitąmet skirtumas tarp įsipareigojimų ir mokėjimų asignavimų bus itin didelis. Jie ragina valstybes geriau įgyvendinti numatytus projektus, kad liktų mažiau nepanaudotų lėšų.

Kitąmet gerokai padaugės ES lėšų aplinkosaugai – klimato kaitai stabdyti numatyta atskira biudžeto eilutė, o aplinkosaugos programos LIFE+ biudžetas bus padvigubintas. Taip pat bus skirta daugiau lėšų socialinei sričiai, konkurentiškumo bei užimtumo skatinimui – pirmiausia Europos socialiniam fondui, taip pat Regioninės plėtros bei Sanglaudos fondams. Kitąmet naujosioms ES šalims, įstojusioms po 2004 m., atiteks apie pusę visų Sanglaudos ir Struktūrinių fondų lėšų (tuo tarpu 2006 m. ES naujokėms tebuvo skirta apie 23 proc. šių fondų).

Plačiau

 

Europos Parlamento informacija