BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Per pirmąją emisiją taupymo lakštų buvo išplatinta už 3 mln. 291 tūkst. 400 litų

Data

2009 06 02

Įvertinimas
0

Vilnius, birželio 2 d. Vakar baigėsi pirmos taupymo lakštų (TL) emisijos platinimas. Finansų ministerijos duomenimis, nuo š. m. gegužės 19 dienos iki birželio 1 dienos taupymo lakštų, kurių didžiąją dalį įsigijo gyventojai, buvo išplatinta už 3 mln. 291 tūkst. 400 litų. Per minėtą laikotarpį iš viso buvo sudaryti 471 sandoriai.

“Pirmosios taupymo lakštų emisijos rezultatus vertiname kaip gerą pradžią. Šiandien išleidžiame antrąją emisiją ir tikimės, kad susidomėjimas taupymo lakštais, kaip dar viena galimybe investuoti pinigus, augs. Savo ruožtu Finansų ministerija toliau aktyviai rengiasi antrajam taupymo lakštų platinimo etapui, kuriame bus plečiamas platintojų tinklas“ - sakė finansų ministras Algirdas Šemeta.  

Šiandien internetu pradėta platinti antroji TL emisija, jos metinės palūkanos siekia 7,03 procentus (pirmosios emisijos – 7,05 proc.). Kiekvienas, norintis įsigyti taupymo lakštų, gali apsilankyti interneto svetainėje www.vtl.lt, įvesti prašomą informaciją, atlikti apmokėjimą iš savo sąskaitos banke ir nusipirkti TL neišeidamas iš namų.

Per pirmąjį taupymo lakštų platinimo etapą TL platinami tik internetu. Per antrąjį etapą bus išplėstos TL platinimo galimybės, įtraukiant bankus ir Lietuvos paštą. Platinimas per paštą turėtų būti patrauklus tiems investuotojams, kurie nesinaudoja internetu ar neturi sąskaitos banke. Pasinaudojant plačiu pašto skyrių tinklu, bus sudaryta galimybė pašto skyriuose sudaryti TL įsigijimo sutartį sumokant grynaisiais pinigais (norintiems mokėti pavedimus bus taip pat sudaryta tokia galimybė). Atsiimti lėšas už išpirktus TL ir sumokėtas palūkanas taip pat bus galima pašte arba nurodant sąskaitą banke. Preliminariais duomenimis, TL platinimą per paštą bei bankus planuojama pradėti liepos mėnesį.

Taupymo lakštų  išleidimo birželio-rugpjūčio mėnesiais tvarkaraštis skelbiamas internetiniame Finansų ministerijos puslapyje.

***

* Taupymo lakštai (TL) – tai mažmeniniam investuotojui skirta investavimo priemonė, panaši į indėlius banke, tik šiuo atveju gyventojai savo santaupas patikėtų ne bankams, o Vyriausybei. Vyriausybei – tai galimybė pasiskolinti iš gyventojų tiesiogiai ir tokiu būdu pritraukti neinvestuotas gyventojų santaupas.

 

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 239 0222
www.finmin.lt