BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Pirmininkaujančios Lietuvos siekis – sutarti dėl Bendro pertvarkymo mechanizmo

Data

2013 12 17

Įvertinimas
0

Europos Sąjungos finansų ministrai gruodžio 18 d. Briuselyje, Europos Vadovų Tarybos susitikimo išvakarėse, sieks sutarti dėl Bendro bankų pertvarkymo mechanizmo.

„Pirmininkaujanti Lietuva daug prisidėjo spręsdama Bankų sąjungos kūrimo klausimus. Praėjusią savaitę pasiekėme sutarimą su Europos Parlamentu dėl Bankų gaivinimo ir pertvarkymo direktyvos. Tokio paties sutarimo dėl Indėlių garantijų sistemos direktyvos tikimės artimiausiu metu. Mes įveikėme ilgą kelią ieškodami sutarimo dėl Bendro pertvarkos mechanizmo. Mes esame nubrėžę gaires sutarimui, tačiau neabejoju, kad mūsų laukia ilga, intensyvi ir konstruktyvi diskusija. Tikiuosi, kad ji atneš teigiamą rezultatą“, – sakė Lietuvos finansų ministras Rimantas Šadžius, ES Ekonomikos ir finansų reikalų tarybos (ECOFIN) pirmininkas.

Gruodžio 10 d. vykusiame ECOFIN tarybos posėdyje ES finansų ministrai nubrėžė gaires deryboms dėl Bendro pertvarkymo mechanizmo elementų. Remdamasi šiomis gairėmis, trečiadienį vyksiančiam ECOFIN tarybos tęsiniui pirmininkaujanti Lietuva parengė ir pateikė atnaujintą kompromisinį pasiūlymą.

Gairėse numatoma, kad susitarimą dėl Bendro pertvarkymo mechanizmo sudarytų reglamento projektas, parengtas remiantis Europos Komisijos pasiūlymu, ir sprendimas pasiekti tarpvyriausybinį susitarimą iki 2014 m. kovo 1 d.

Tarpvyriausybiniame susitarime būtų numatytos konkrečios nuostatos dėl bendro pertvarkymo fondo. Pirmininkaujanti Lietuva pasiūlė, kad šis fondas būtų finansuojamas iš nacionaliniu lygiu renkamų bankų įmokų. Iš pradžių fondas būtų sudarytas iš nacionalinių dalių, kurios per dešimt metų būtų palaipsniui sujungtos į bendrą fondą.

Bendras pertvarkymo mechanizmas įsigaliotų nuo 2015 metų.

Taryba taip pat svarstys pareiškimo dėl prevencinių finansinio stabilumo stiprinimo priemonių, susijusių su bendru pertvarkymo fondu, projektą.

Europos Vadovų Taryba yra įpareigojusi Tarybą pasiekti sutarimą dėl Bendro pertvarkymo mechanizmo iki šių metų pabaigos.

Papildoma informacija

Bankų gaivinimo ir pertvarkymo direktyva ir Indėlių garantijų sistema – tai sudėtinės kuriamos Bankų sąjungos dalys. Bankų gaivinimo ir pertvarkymo direktyvos siūlomomis priemonėmis siekiama sukurti operatyvų ir vieningą mechanizmą, kuris padėtų veiksmingai spręsti kredito įstaigų problemas ir apsaugotų mokesčių mokėtojų pinigus. Indėlių garantijų sistemos direktyva siekiama, kad indėlių draudimo fonduose būtų užtikrinta pakankamai lėšų ir, esant poreikiui, būtų užtikrintas greitas draudimo išmokų išmokėjimas indėlininkams.

Daugiau informacijos:
Rosvaldas Gorbačiovas,
finansų ministro patarėjas
Mob. tel. 8 616 94846
Tel. (8 5) 239 0008, 239 0187
El. p. [email protected]

Vykintas Pugačiauskas,
COREPER II atstovas spaudai
Mob. tel. +32 477701528