BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Pirmininkaujanti Lietuva pasiekė politinį sutarimą dėl Centrinių vertybinių popierių depozitoriumų reglamento

Data

2013 12 18

Įvertinimas
0

Pirmininkaujanti Lietuva gruodžio 18 d. Briuselyje pasiekė preliminarų politinį sutarimą su Europos Parlamentu dėl reglamento, kuriuo siūloma tobulinti atsiskaitymų už vertybinius popierius reglamentavimą ir reglamentuoti centrinių vertybinių popierių depozitoriumų veiklą. Artimiausiu metu bus suderinti likę techninio pobūdžio klausimai.

"Centrinių vertybinių popierių depozitoriumų reglamentas yra svarbus stiprinant Europos finansų sistemos saugumą ir patikimumą ir sudarys pagrindą taikyti bendras taisykles Europos lygiu sistemiškai svarbioms vertybinių popierių infrastruktūroms. Tai savo ruožtu didins bendrą rinkos skaidrumą ir palengvins kapitalo judėjimą, kuris yra viena svarbiausių Europos Sąjungos vertybių", - sakė Lietuvos finansų ministras Rimantas Šadžius, ES Ekonomikos ir finansų reikalų (ECOFIN) tarybos pirmininkas.

Prieš pradėdama derybas su Europos Parlamentu, Lietuva savo pirmininkavimo ES tarybai laikotarpiu dėl šio reglamento taip pat pasiekė sutarimą ir tarp Europos Sąjungos šalių narių Nuolatinių atstovų komitete (COREPER II), kuris tapo pagrindu atstovaujant Tarybai derybose su Europos Parlamentu.

Reglamentas papildo vertybinių popierių rinkų infrastruktūros reglamentavimą, didina finansų sistemos saugumą, atveria rinką centrinių vertybinių popierių depozitoriumų paslaugoms bei didina atsiskaitymų už vertybinius popierius veiksmingumą.

Reglamentu siekiama panaikinti skirtumus tarp vietinių ir tarptautinių atsiskaitymų už vertybinius popierius, stiprinti tarptautinių atsiskaitymų saugą ir veiksmingumą, palengvinti prieigą prie depozitoriumų emitentams, investuotojams ir kitiems depozitoriumams.

Reglamentu taip pat nustatomos vienodos ir tiesiogiai visoje Europos Sąjungoje taikomas taisyklės centrinių vertybinių popierių depozitoriumų teikiamoms paslaugoms, o tai turi didinti bendrą rinkos skaidrumą ir palengvinti kapitalo judėjimą. Šiuo teisės aktu sukuriama vienoda centrinių vertybinių popierių depozitoriumų leidimų išdavimo, priežiūros ir reguliavimo sistema. Reglamente įtvirtinamas reikalavimas pakeisti vertybinius popierius nematerialiais, sutrumpinamas atsiskaitymo už vertybinius popierius laikotarpis ir nustatomos atsiskaitymo drausminės priemonės.

Daugiau informacijos:
Rosvaldas Gorbačiovas
Finansų ministerija
El. p. [email protected]
Tel. +370 5 239 0008
Mob. tel. +370 616 94846

Vykintas Pugačiauskas
Atstovas spaudai Briuselyje, COREPER II
El. p. [email protected]
Tel. +32 24019836