BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Pirmininkaujanti Lietuva pasiekė politinį sutarimą dėl Indėlių garantijų sistemų

Data

2013 12 17

Įvertinimas
0

Europa dar vienu žingsniu priartėjo prie Bankų sąjungos – gruodžio 17 d. Briuselyje pirmininkaujanti Lietuva pasiekė preliminarų politinį sutarimą su Europos Parlamentu dėl Indėlių garantijų sistemų direktyvos. Direktyvos paskirtis – užtikrinti, kad indėlių draudimo fonduose būtų pakankamai lėšų ir, esant poreikiui, indėlininkams būtų greitai išmokamos draudimo išmokos.

„Indėlių garantijų sistemos skirtos stiprinti indėlininkų apsaugą. Banko nemokumo ar pertvarkymo atvejais labai svarbu, kad žmonės atgautų savo pinigus kiek įmanoma greičiau. Šis politinis sutarimas dar labiau mus priartina prie Bankų sąjungos. Tai suteikia papildomos motyvacijos prieš ECOFIN tarybos posėdį, kuriame sieksime sutarimo dėl Bendro pertvarkymo mechanizmo“, – sakė Lietuvos finansų ministras, ES Ekonomikos ir finansų reikalų (ECOFIN) tarybos pirmininkas Rimantas Šadžius.

Indėlių garantijų sistemų direktyva įpareigoja kredito įstaigas dalyvauti indėlių garantijų sistemose, kurios bus nuolat prižiūrimos ir bandomos nepalankiausiomis sąlygomis. Ši direktyva taip pat užtikrins, kad informacija indėlininkams apie indėlių garantijų sistemų teikiamą apsaugąbūtų pateikta aiškia ir suprantama forma.

Direktyvoje nustatytas indėlių garantijų sistemų fondų tikslinis lygis – 0,8 proc. nuo garantuojamų indėlių. Šių fondų lėšas taip pat bus leidžiama naudoti išankstinės intervencijos ir pertvarkymo priemonėms finansuoti, tačiau tik pagal griežtai nustatytas sąlygas.

Daugiau informacijos:

Rosvaldas Gorbačiovas,
finansų ministro patarėjas
Mob. tel. 8 616 94846
Tel. (8 5) 239 0008, 239 0187
El. p. [email protected]

Vykintas Pugačiauskas,
COREPER II atstovas spaudai
Mob. tel. +32 477701528