BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Pirmininkaujanti Lietuva: pažanga dėl Bendro bankų pertvarkymo mechanizmo

Data

2013 11 15

Įvertinimas
0

Briuselis, lapkričio 15 d. Šiandien Europos Sąjungos Ekonomikos ir finansų reikalų (ECOFIN) tarybos posėdyje ES finansų ministrai priartėjo prie sutarimo dėl Bendro banko pertvarkymo mechanizmo. Jie taip pat aptarė mokesčių klausimus bei prevencines finansinio stabilumo stiprinimo priemones, susijusias su būsima bankų balansų kokybės peržiūra ir bankų testavimu nepalankiausiomis sąlygomis.

„Šiandien Tarybos posėdyje žengėme į priekį stiprindami Europos finansų stabilumą – Taryba išplatino pareiškimą dėl ES bankų balansų kokybės peržiūros ir bankų testavimo nepalankiausiomis sąlygomis, įskaitant prevencines finansinio stabilumo stiprinimo priemones. Mes taip pat naudingai aptarėme kelią į sutarimą dėl Bendro bankų pertvarkymo mechanizmo. Nors dėl jo yra nemažai klausimų, esu tvirtai įsitikinęs, kad sutarimą dėl Bendro bankų pertvarkymo mechanizmo pasieksime artimiausiu metu“, – sakė ECOFIN tarybai pirmininkaujantis Lietuvos finansų ministras Rimantas Šadžius.

ECOFIN taryba aptarė visus esminius Bendro bankų pertvarkymo mechanizmo aspektus, tarp jų bankų priežiūros apimtį, mechanizmo finansavimą, sprendimų priėmimo ir valdymo ir kitus klausimus.

Ministrai priėmė pareiškimą dėl ES bankų balansų kokybės peržiūros ir bankų testavimo nepalankiausiomis sąlygomis, įskaitant prevencines finansinio stabilumo stiprinimo priemones, kaip spalį įpareigojo Europos Vadovų Taryba. Pareiškimas atspindi Tarybos požiūrį rengiantis šiai svarbiai užduočiai ir apibrėžia finansų institucijų ir ES šalių vyriausybių veiksmus, o taip pat, jeigu prireiktų, kokios priemonės būtų naudojamos euro zonos ar ES lygiu. Be to, pabrėžiama, kad euro zonos ir jai nepriklausančioms valstybėms bus taikomos vienodos sąlygos.

Aptardama mokesčių klausimus, ECOFIN taryba diskutavo dėl direktyvos projekto, kuriuo siūloma plėsti taupymo pajamų apmokestinimo apimtį, įtraukiant visus pajamas duodančius taupymo produktus bei stiprinti automatinį apsikeitimą informacija tarp mokesčių administratorių.

„Tai buvo naudinga politinė diskusija. Šia direktyva siekiama užtikrinti sąžiningą mokesčių mokėjimą ir padėti kovoje su mokesčių slėpimu ir sukčiavimu, kurie kelia susirūpinimą visame pasaulyje. Pirmininkaujanti Lietuva tikisi šiuo klausimu sutarti iki šių metų pabaigos. To tikisi ir Europos Vadovų Taryba“, – sakė R. Šadžius.

Ekonomikos ir finansų ministrai taip pat aptarė direktyvos, skirtos apsaugoti finansų sistemą nuo pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo, projektą, tarptautinius apskaitos standartus ir patvirtino Tarybos išvadas dėl ES statistikos.

Lietuvos finansų ministras taip pat sveikino užvakar pasiektą ES Tarybos, atstovaujamos pirmininkaujančios Lietuvos, ir Europos Parlamento preliminarų politinį sutarimą dėl Antrosios bendrosios direktyvos (Omnibus II), kuris yra itin svarbus ES draudimo rinkai, priežiūros institucijoms ir draudėjams.