BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Pirmininkaujanti Lietuva: reikia sutarti dėl Bendro bankų pertvarkymo mechanizmo

Data

2013 11 14

Įvertinimas
0

Vilnius, lapkričio 14 d. Vienas iš svarbiausių lapkričio 15 d. Briuselyje vyksiančiame Europos Sąjungos Ekonomikos ir finansų reikalų (ECOFIN) tarybos posėdyje klausimų bus Bendras bankų pertvarkymo mechanizmas, dėl kurio pirmininkaujanti Lietuva siekia Tarybos sutarimo. ES finansų ministrai taip pat aptars mokesčių klausimus bei prevencines finansinio stabilumo stiprinimo priemones, susijusias su būsima bankų balansų kokybės peržiūra ir bankų testavimu nepalankiausiomis sąlygomis.

„Diskutuodami dėl Bendro bankų pertvarkymo mechanizmo turime išspręsti nemažai klausimų. Pirmininkaujanti Lietuva dės visas pastangas ieškodama bendrų sąlyčio taškų ir krypčių, vedančių į sutarimą šiuo klausimu. Kurdami Bankų sąjungą, kurios vaidmuo užtikrinant visos Europos finansų stabilumą itin svarbus, delsti negalime“, – sakė ECOFIN tarybai pirmininkaujantis Lietuvos finansų ministras Rimantas Šadžius.

Numatoma, kad Briuselyje ministrai aptars visus esminius Bendro bankų pertvarkymo mechanizmo aspektus, įskaitant bankų priežiūros apimtį, mechanizmo finansavimą, sprendimų priėmimo ir valdymo ir kitus klausimus.

Bendras bankų pertvarkymo mechanizmas bus vienas iš Bankų sąjungos, kurią taip pat sudaro ir neseniai patvirtintas Bendras bankų priežiūros mechanizmas, elementų. Bendras bankų pertvarkymo mechanizmas aprėps šalis, kurios dalyvaus Bendrame bankų priežiūros mechanizme, t.y. euro zonos šalis ir kitas valstybes, prisijungusias prie šio mechanizmo.

Aptardama mokesčių klausimus, ECOFIN taryba dėmesį telks į direktyvos projektą, kuriuo siūloma plėsti taupymo pajamų apmokestinimo spektrą bei stiprinti automatinį apsikeitimą informacija tarp mokesčių administratorių. Europos Komisija pristatys pasiūlymą, kuriuo būtų supaprastinama standartinės Pridėtinės vertės mokesčio deklaracijos teikimo tvarka, taip mažinant verslo, ypač mažųjų ir vidutinių įmonių, administravimo naštą.

Tarp kitų darbotvarkės klausimų – tarptautiniai apskaitos standartai ir Tarybos išvados dėl ES statistikos. Taip pat bus aptartas direktyvos, skirtos apsaugoti finansų sistemą nuo pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo, projektas.

Prieš ECOFIN tarybos posėdį ES finansų ministrai neformalioje diskusijoje aptars prevencines finansinio stabilumo stiprinimo priemones, susijusių su bendrais bankų priežiūros ir pertvarkymo mechanizmais bei pasirengimu kitais metais vyksiančiai bankų balansų kokybės peržiūrai ir išsamiam bankų testavimui nepalankiausiomis sąlygomis, kurį atliks Europos centrinis bankas.

Lapkričio 14 d. ECOFIN tarybos, Europos Komisijos ir Europos Parlamento atstovai neformalioje diskusijoje aptars Bankų sąjungos ir kitus su finansinėmis paslaugomis susijusius klausimus. Tą pačią dieną vyks politinio lygio makroekonominis dialogas, kuriame ES Tarybos, Europos Komisijos, Europos Centrinio banko atstovai su socialiniais partneriais aptars ES ekonomikos padėtį ir darbo rinkos pokyčius.

Daugiau informacijos:
Rosvaldas Gorbačiovas,
finansų ministro patarėjas
Mob. tel. 8 616 94846
Tel. (8 5) 239 0008, 239 0187
El. p. r.gorbaciovas@finmin.lt

Vykintas Pugačiauskas,
COREPER II atstovas spaudai
Mob. tel. +32 477701528