BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Pirmininkaujanti Lietuva: sieksime sutarimo dėl 2014 m. ES biudžeto

Data

2013 11 09

Įvertinimas
0

Finansų viceministro A. Rimkūno pasisakymas prieš Biudžeto tarybos posėdį (Briuselis, 2013 m. lapkričio 11 d.).

Vilnius, lapkričio 9 d. Per lapkričio 11 d. Briuselyje vyksiantį Europos Sąjungos Ekonomikos ir finansų reikalų (biudžeto klausimais) tarybos posėdį pirmininkaujanti Lietuva derėsis su Europos Parlamentu dėl 2014 metų ES biudžeto.

„Dėsime visas pastangas siekdami teigiamų derybų rezultatų, kurie leistų sutarti dėl kitų metų ES biudžeto – pirmojo naujos daugiametės finansinės programos biudžeto“, – sakė ES Tarybai pirmininkaujančios Lietuvos finansų viceministras Algimantas Rimkūnas, atsakingas už ES biudžetą.

Biudžeto taryba darbą pradės suteikdama pirmininkaujančiai Lietuvai įgaliojimus deryboms su Europos Parlamentu tą pačią dieną vyksiančiame Taikinimo komiteto posėdyje. Lyginant su Tarybos pozicija, Europos Parlamentas siūlo didinti 2014 m. ES biudžeto įsipareigojimų asignavimus beveik 855 mln. eurų (apie 3 mlrd. litų), o mokėjimų asignavimus – 1,3 mlrd. eurų (apie 4,5 mlrd. litų).

Taikinimo komitete bus aptarti ne tik su 2014 m. ES biudžetu susiję klausimai, bet ir 2013 m. taisomojo biudžeto projektas Nr. 9.

Šiuo taisomuoju biudžetu numatoma skirti 400,5 mln. eurų (beveik 1,4 mlrd. litų) nuo gamtos stichijų nukentėjusioms Austrijai, Čekijai ir Vokietijai, taip pat Rumunijai.

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 239 0187
www.finmin.lt
vrs@finmin.lt