Prekiaujantiems su kasos aparatu įsigalioja supaprastinta apskaita
Data
2011 04 29
Įvertinimas
Vilnius, balandžio 29 d. Primename, kad nuo š.m. gegužės 1 d. įsigalioja finansų ministro atnaujinti įsakymai (Nr. 159 - dėl individualios veiklos ir Nr. 160 - dėl verslo liudijimų), kuriais kasos aparatus naudojantiems smulkiesiems verslininkams palengvinamas ir supaprastinamas jų buhalterinės apskaitos tvarkymas.
Priimti pakeitimai nustato, kad kasos aparatus naudojančių individualia veikla besiverčiančių gyventojų (tiek įsigijusių verslo liudijimus, tiek besiverčiančių individualia veikla pagal pažymą) iš veiklos, kurioje naudojamas kasos aparatas, gautos pajamos ir išlaidos nurodomos kasos aparato kasos operacijų žurnale. Jo formą ir pildymo tvarką nustato Valstybinė mokesčių inspekcija. Tai reiškia, kad smulkiesiems verslininkams nebereikia pildyti pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalo, nes veiklos, kurioje naudojamas kasos aparatas, pajamas ir išlaidas jie nurodo kasos aparato kasos operacijų žurnale. Be to, duomenis apie gautas veiklos pajamas žurnale jie gali fiksuoti ne įrašydami juos ranka, o įklijuodami į žurnalą atspausdintą dienos (mėnesio) ataskaitą.
Gyventojams, kurie veiklos pajamoms apskaityti nenaudoja kasos aparato, buhalterinės apskaitos tvarkymas nesikeičia.
Be jau minėto paprastesnio privalomos apskaitos tvarkymo, turguje su kasos aparatais prekiaujantiesiems jau nustatyti ir kiti supaprastinti reikalavimai. Atsižvelgiant į darbo turguje specifiką, numatytos specialios išimtys, susijusios su kasos aparato naudojimu: pavyzdžiui, nedraudžiama vietoje turėti asmeninių pinigų, nebūtinas kasos aparato techninio paso turėjimas vietoje ir kt. Individualia veikla besiverčiantis gyventojas, sudaręs rašytinę naudojimosi kasos aparatu sutartį, gali naudoti kito ūkio subjekto vardu užregistruotą kasos aparatą, kurio nereikia perregistruoti, tik reikia apie sudarytą sutartį informuoti Valstybinę mokesčių inspekciją (iki šiol kasos aparatą galėjo naudoti tik tas ūkio subjektas, kurio vardu jis užregistruotas).