BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Prekiaujantiems su kasos aparatu įsigalioja supaprastinta apskaita

Data

2011 04 29

Įvertinimas
0

Vilnius, balandžio 29 d. Primename, kad nuo š.m. gegužės 1 d. įsigalioja finansų ministro atnaujinti įsakymai (Nr. 159 - dėl individualios veiklos ir Nr. 160 - dėl verslo liudijimų), kuriais kasos aparatus naudojantiems smulkiesiems verslininkams palengvinamas ir supaprastinamas jų buhalterinės apskaitos tvarkymas.

Priimti pakeitimai nustato, kad kasos aparatus naudojančių individualia veikla besiverčiančių gyventojų (tiek įsigijusių verslo liudijimus, tiek besiverčiančių individualia veikla pagal pažymą) iš veiklos, kurioje naudojamas kasos aparatas, gautos pajamos ir išlaidos nurodomos kasos aparato kasos operacijų žurnale. Jo formą ir pildymo tvarką nustato Valstybinė mokesčių inspekcija. Tai reiškia, kad  smulkiesiems verslininkams nebereikia pildyti pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalo, nes veiklos, kurioje naudojamas kasos aparatas, pajamas ir išlaidas jie nurodo kasos aparato kasos operacijų žurnale. Be to, duomenis apie gautas veiklos pajamas žurnale  jie gali fiksuoti ne įrašydami juos ranka, o įklijuodami į žurnalą  atspausdintą dienos (mėnesio) ataskaitą.

Gyventojams, kurie veiklos pajamoms apskaityti nenaudoja kasos aparato, buhalterinės apskaitos tvarkymas nesikeičia.

Be jau minėto paprastesnio privalomos apskaitos tvarkymo, turguje su kasos aparatais prekiaujantiesiems jau nustatyti ir kiti supaprastinti reikalavimai. Atsižvelgiant į darbo turguje specifiką, numatytos specialios išimtys, susijusios su kasos aparato naudojimu: pavyzdžiui, nedraudžiama vietoje turėti asmeninių pinigų, nebūtinas kasos aparato techninio paso turėjimas vietoje ir kt. Individualia veikla besiverčiantis gyventojas, sudaręs rašytinę naudojimosi kasos aparatu sutartį, gali naudoti kito ūkio subjekto vardu užregistruotą kasos aparatą, kurio nereikia perregistruoti, tik reikia apie sudarytą sutartį informuoti Valstybinę mokesčių inspekciją (iki šiol kasos aparatą galėjo naudoti tik tas ūkio subjektas, kurio vardu jis užregistruotas).

2011 m. balandžio 22 d. finansų ministro įsakymas Nr. 159 "Dėl Lietuvos Respublikos finansų ministro 2003 m. vasario 17 d. įsakymo Nr. 1K-040 "Dėl Gyventojų, besiverčiančių individualia veikla (išskyrus gyventojus, įsigijusius verslo liudijimus), buhalterinės apskaitos taisyklių patvirtinimo" pakeitimo"

2011 m. balandžio 22 d. finansų ministro įsakymas Nr. 160 "Dėl finansų ministro 2002 m. gruodžio 24 d. įsakymo Nr. 415 "Dėl Gyventojo, įsigijusio verslo liudijimą, pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalo formos ir jo pildymo tvarkos aprašo patvirtinimo" pakeitimo"