BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


R. Šadžius: būtina stiprinti kovą su mokesčių sukčiavimu

Data

2013 10 17

Įvertinimas
0

Vilnius, spalio 17 d. Šiandien Vilniuje Lietuvos finansų ministras Rimantas Šadžius su Europos Komisijos nariu Algirdu Šemeta aptarė priemones, kuriomis siekiama užkirsti kelią sukčiavimui ir mokesčių vengimui, dėl kurių visa Europa praranda milžiniškas lėšas.

„Šalims atsigaunant iš ekonomikos sunkmečio, jos skaičiuoja kiekvieną eurą, kuriuo galėtų skatinti ekonomiką ir kurti visuomenės gerbūvį. Mokesčių vengimas ir sukčiavimas atima viešąsias pajamas bauginančiu mastu. Dėl to labai svarbu stiprinti kovą su šiais reiškiniais, ypač svarbu keistis informacija visos Europos ir net pasaulio mastu. Tai yra vienas Lietuvos pirmininkavimo prioritetų mokesčių srityje“, – sakė finansų ministras Rimantas Šadžius.

Europos Komisijos duomenimis, dėl mokesčių vengimo ir sukčiavimo Europos Sąjunga netenka apie penktadalio viešųjų lėšų – iki 1 trilijono eurų kasmet. Pasaulio ir Europos lyderiai šią problemą akcentavo aukščiausiu lygiu ir sutarė aktyviai bendradarbiauti kovoje su mokesčio bazės irimu ir pelno perkėlimu (kai tarptautinės korporacijos vengia mokesčių, pasinaudodamos skirtingų šalių įstatymais) bei kuriant vieningą automatinio apsikeitimo informacija mokesčių srityje standartą. Šios priemonės turi užtikrinti vienodas konkurencines sąlygas verslui ir skatinti sąžiningą mokesčių mokėjimą.

Pirmininkaujanti Lietuva siekia, kad, kuriant šias priemones, ES ir Europos bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) judėtų viena kryptimi, o darbas derinant ES veiksmus su EBPO rengiamu apsikeitimo informacija standartu būtų vykdomas tuo pačiu metu.

Pasiekimus kovoje su mokesčių vengimu ir sukčiavimu šių metų gruodį vertins Europos Vadovų taryba, gegužę nubrėžusi šios srities gaires. 

Susitikimo metu Lietuvos finansų ministras ir Europos Komisijos narys, atsakingas už mokesčius, muitus, statistiką, auditą ir kovą su sukčiavimu taip pat diskutavo kitais Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai klausimais ir aptarė pasirengimą lapkritį vyksiančio ES Ekonomikos ir finansų reikalų (ECOFIN) tarybos posėdį.

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 239 0187
www.finmin.lt
vrs@finmin.lt