BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


R. Šadžius: euro nauda šalies ekonomikai akivaizdžiai nustelbs įvedimo kaštus

Data

2013 10 29

Įvertinimas
0

Vilnius, spalio 29 d. Verslo bendruomenės lyderiams skirtoje konferencijoje „Verslas 2014. Augimo pagreičio beieškant“ finansų ministras Rimantas Šadžius pabrėžė euro svarbą Lietuvos ekonomikai ir, rengiantis įsivesti šią valiutą, žadėjo valstybės pagalbą verslui.

„Naujausias tyrimas* rodo, kad euras Lietuvai duotų dvigubai ar trigubai daugiau tiesioginės naudos nei vienkartinės naujos valiutos įvedimo išlaidos. Ruošiantis euro įvedimui valstybė pasirengusi visokeriopai padėti verslui – konsultuoti apskaitos, mokesčių ir kitais  klausimais“, – sakė Lietuvos finansų ministras.

R. Šadžius konferencijoje pristatė 2014 metų biudžeto projektą, mokestinius pasikeitimus, akcentuodamas būtinybę derinti atsakingą fiskalinę politiką su ekonomikos skatinimu.

2014 metų biudžeto projekte ekonomikos skatinimui numatoma skirti 7,4 mlrd. litų, iš kurių didžiąją dalį (4,8 mlrd. litų) sudarys ES paramos lėšos.

Numatoma, kad kitais metais ekonomika augs 3,4 proc., viešųjų finansų deficitas sudarys 1,9 proc. BVP, o valstybės skola - apie 39,8 proc. prognozuojamo BVP, (jeigu skaičiuosime rezervo kaupimą obligacijų emisijai 2015 metais išpirkti – 42,5 proc. BVP).

* - Lietuvos banko kiekybinis vertinimas „Euras Lietuvoje: privalumai ir sąnaudos“, 2013 m. spalis.

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 239 0187
www.finmin.lt
vrs@finmin.lt